Zpět na » Liga mistrů » Bystroň měl v těle doping, stalo se tak po utkání v Borisově

Liga mistrů - Bystroň měl v těle doping, stalo se tak po utkání v Borisově

Bystroň měl v těle doping, stalo se tak po utkání v Borisově © fcviktoria.cz - David Bystroň, Viktoria Plzeň

0

Líbilo se

29.12. - Obránce Viktorie Plzeň David Bystroň měl po zápase na hřišti klubu BATE Borisov dopingový nález a hrozí mu trest. Zprávu oznámila UEFA, západočeský klub však vinu popírá a požadal o analýzu B-vzorku.

Utkání v Borisově bylo pro úřadujícího českého mistra klíčové. V Bělorusku se mu zásluhou branky Bakoše podařilo vyhrát a díky tomu si na jaře zahraje Evropskou ligu.

Zda to bude i s Bystroněm, je v současné době nejisté. UEFA sice vydala prohlášení, že plzeňský stoper dopoval, nicméně klub se ohradil a dokonce se nechal slyšet, že se vzorky bylo manipulováno.

Funkcionáři Viktorie obvinění, že by Bystroň dopoval, nevěří. "S hráčem jsme se samozřejmě ihned spojili, jakékoliv užití zakázaných nebo nenahlášených látek striktně vyloučil. Vzhledem k bezproblémové povaze i pověsti Davida Bystroně nemáme nejmenší důvod o jeho slovech pochybovat. Dva měsíce před kontrolou v Minsku navíc spolu s devíti spoluhráči absolvoval dopingovou kontrolu týmu UEFA přímo ve Štruncových sadech, všichni prošli bez sebemenších námitek," dodal Šádek.

"Základní námitkou je naprosto nestandardní zacházení s nabranými vzorky a především pak ponechání nezapečetěných odběrových nádob mimo kontrolu komisaře UEFA nebo zástupce Plzně," uvedl mluvčí klubu Pavel Pillár.

Jasno o dalším postupu by mohlo být v polovině ledna příštího roku. "Základem je analýza B-vzorku, která by měla proběhnout v laboratořích UEFA v první polovině ledna. Do té doby nebudeme přijímat jakékoliv závěry, sám hráč se k záležitosti nebude vyjadřovat," dodal Pillár.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
geroo - 07.01. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

geroo
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články