Zpět na » Liga mistrů » Viktoria Plzeň si mne ruce, v Lize mistrů vydělala 300 milionů korun

Liga mistrů - Viktoria Plzeň si mne ruce, v Lize mistrů vydělala 300 milionů korun

Viktoria Plzeň si mne ruce, v Lize mistrů vydělala 300 milionů korun © fcviktoria.cz - FC Viktoria Plzeň

1

Líbilo se

07.12. - Český klub Viktoria Plzeň zbohatla díky úspěšnému účinkování v základní skupině Ligy mistrů o zhruba 280 milionů korun. V této sumě nejsou započtené příjmy z prodeje vstupenek a marketingových práv, které se mohou pohybovat až mezi 40 a 50 miliony Kč.

Už čtvrté předkolo Ligy mistrů proti Kodani vyneslo Západočechům zhruba 54 milionů korun. Postup do základní skupiny, startovné, výhra v Minsku a dvě domácí remízy s BATE Borisov a AC Milán - to vše vydělalo Viktorii dalších 225 milionů korun. Dohromady tedy plzeňští šéfové počítají s téměř 280 miliony korun.

Ani na této cifře se však nemusí pohyb na plzeňském účtu zastavit. Značné výnosy bude mít klub z prodeje vstupenek na domácí zápasy, další desítky milionů získá za marketingová a televizní práva.

Dalších téměř pět milionů korun by měl vynést postup do jarní vyřazovací fáze v Evropské lize. Tam se plzeňští fotbalisté mohou utkat s dalšími atraktivními soupeři, o kterých rozhodnou zbývající středeční zápasy Ligy mistrů a příští týden i poslední duely v Evropské lize.

Los jarní fáze obou soutěží se uskuteční 16. prosince. Viktorii Plzeň mohou vyzvat například oba týmy z Manchesteru, dále pak Valencie, Dortmund, Tottenham, PSG nebo FC Porto.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ouje - 07.12. Odpovědět

pekne peniaze Smajlík 7

ouje
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články