Zpět na » Liga mistrů » LM: Plzeň to dokázala a zahraje si Ligu mistrů, Kodaň porazila i podruhé

Liga mistrů - LM: Plzeň to dokázala a zahraje si Ligu mistrů, Kodaň porazila i podruhé

LM: Plzeň to dokázala a zahraje si Ligu mistrů, Kodaň porazila i podruhé © fcviktoria.cz - Radost Viktorie Plzeň

6

24.08. - REVIEW Očekávaný zápas o postup do Ligy mistrů mezi Viktorkou Plzeň a Kodaní dokázal český mistr ustát a slaví tak historický postup do milionářské Ligy mistrů. Zápas skončil vítězstvím domácí Plzně 2:1 a ta si tak udržela svůj vysoký standard v předkole této soutěže, ve které si nyní zahraje hlavní fázi.

FC Viktoria Plzeň - FC Kodaň 2:1 (0:1)

Branky: 67. Bakoš, 90+3. Ďuriš - 31. Bolaňos

V úvodu utkání zvolili hosté velmi agresivní taktiku a drželi plzeňské pod mírným tlakem. Domácí Viktorka však Kodaň kromě nepřesných střel k ničemu nepouštěla a také se snažela držet balón. Na slibný centr Pilaře nedosáhl v 5. minutě Daniel Kolář.

V 18. minutě se Kodaň poprvé nebezpečně dostala do vápna Viktorky a centr Bolaňose se štěstím vytáhl mimo nebezpečí gólman Čech. Po úvodní dvacetiminutovce se ke slovu začala dostávat také Plzeň a Rajtoral zajímavou ranou prověřil připravenost gólmana Wilanda, který si ale s jeho projektilem poradil.

Velmi nepříjemná situace pro Plzeň nastala ve 32. minutě a sice gól Kodaně. Ta se dostala do akce přes střed hřiště a po dvou povedených přihrávkách se míč se štěstím dostal k Bolaňosovi, který umístěnou střelou k tyči překonal Čecha - 0:1. V závěru poločasu zůstala Kodaň nastěhováná před pokutovým územím Plzně, ale další šanci si vytvořit nedokázala. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Do druhé půle vstoupily oba celky podobně jako do toho prvního. Kodaň se snažila Plzeň zatlačit na vlastní polovinu, ale ta se díky vysunutějšímu presinku častěji dostávala k balónu a hrozila z nebezpečných brejků. V jednom z nich se do slibné příležitosti dostal Daniel Kolář, ale na poslední chvíli byl vytlačen domácí obranou na rohový praporek.

Plzeň se nezalekla a začala být stále více aktivnější také směrem dopředu a to se jí nakonec vyplatilo. V 67. minutě si Plzeň dlouho nahrávala na pravé straně a nakonec poslal před branku přesný centr Petr Jiráček na volného Bakoše, který neměl problém balón zasunout do poloodkryté branky Kodaně a srovnat tak na 1:1.

Další fáze druhého dějství byla pro Plzeň velmi příznivá. Domácí kontrolovali hru a hráli s Kodaní naprosto vyrovnanou partii. Důležité však bylo, že nepouštěli dánského soupeře k žádné výraznější příležitosti. V 81. minutě se Plzni povedl parádní brejk a hned v akci po něm se do zakončení z hranice pokutového území dostal střídající Michal Ďuriš, ale jeho střela výrazněji neohrozila Wilanda.

Šance na vyrovnání přišla pro Kodaň v 84. minutě. Dame N´Doye napřáhl na hranici pokutového území a pořádně vystrašil celý Eden, když jeho střelu těsně vytáhl na roh vynikajícím zákrokem Marek Čech. V závěru zápasu se Plzeň dostávala stále více do brejků a sám na branku se řítil Michal Ďuriš, který ale chtěl podstřelit Wilanda, který jeho úmysl vystihl a vyrazil na roh.

Také samotný závěr utkání Viktorka zvládla na výbornou a dokonce přidala vítězný gól. V jednom z brejků tentokrát dokázal Fillo přesně nahrát před branku Ďurišovi a ten umístěnou střelou do protipohybu gólmana dokonal obrat zápasu na konečných 2:1. Po celkovém skóre 5:2 pro Viktorku si tak český mistr vybojoval postup do hlavní fáze soutěže.

Sestavy

FC Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Jiráček, Horváth (86. Trapp) - Petržela (82. Fillo), Kolář, Pilař - Bakoš (77. Ďuriš)
FC Kodaň: Wiland - Thomsen (83. Sigurdsson), Ottesen, Jø,,rgensen, Bengtsson - Bolaños (73. Diouf), Nordstrand, Grindheim, Delaney - Santin (64. Absalonsen), N´Doye

Rozhodčí: Velasco - Alonso, Calvo - Clos, Teixeira (všichni ESP)