Zpět na » Liga mistrů » LM: Plzeň si veze domů fantastický výsledek, v Kodani vyhrála 1:3

Liga mistrů - LM: Plzeň si veze domů fantastický výsledek, v Kodani vyhrála 1:3

LM: Plzeň si veze domů fantastický výsledek, v Kodani vyhrála 1:3 © fcviktoria.cz - Radost Viktorie Plzeň

7

16.08. - REVIEW Parádní zápas sehrála Viktoria Plzeň ve čtvrtém předkole Ligy mistrů na půdě dánské Kodaně, která byla favoritem utkání. Český mistr zvítězil překvapivě 1:3 a do odvety v Edenu si tak odváží velmi solidní výsledek a šanci na postup do hlavní fáze Ligy mistrů.

FC Kodaň - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:0)

Branky: 69. Ottesen - 52. Kolář, 59. Pilař, 79. Fillo

Ze začátku utkání začaly oba celky opatrněji a první pokus o střelu na branku přišel až v 6. minutě utkání a na svědomí ho měl domácí Dame N´Doye. Jeho střela ale neměla potřebné parametry. O další dvě minuty později měla Plzeň první velkou příležitost. Na centr Horvátha si naběhl Petržela, který se ocitl sám před Wilandem, ale na dlouhou nohu nedokázal zakončit.

Další náznak šance měla Plzeň na prahu sedmnácté minuty. Petržela si zaběhl za obranu Kodaně a posílal před branku nebezpečný centr na Koláře, který na něj bohužel pro hosty těsně nedosáhl. Na druhé straně zahrozil individuální akcí Bolaňos, který se uvolnil na pravé straně a nebezpečně vypálil. Jeho pokus však minul branku Viktorie.

V další části prvního poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště a bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat nějakou osudovou chybu. Mírnou převahu začali překvapivě získávat hosté a velmi zajímavou akcí se blýskl Rajtoral s Petrželou. Druhý jmenovaný centroval před branku a jeden z domácích obránců zabránil centru rukou. Rozhodčí však tuto situaci posoudil jako neúmyslnou a penaltu neodpískal.

Závěrečná desetiminutovka první půle naopak patřila domácímu celku, který hrozil zejména ze standardních situací. Žádná z nich se však gólově neujala a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 0:0, který byl pro oba celky zasloužený.

Do druhé půle vlétla Plzeň neuvěřitelným způsobem a po úvodním tlaku dokázala vstřelit také úvodní gól zápasu. V 52. minutě se po hlavičce Horvátha dostal do pokutového území Kolář a s velikým štěstím dokázal balón usměrnit do branky Kodaně - 0:1.

Ani po tomto momentu neubrala Plzeň na aktivitě a Kodaň stále hrozila pouze ze standardních situací. V 59. minutě to pro českého mistra vypadalo ještě lépe. Petržela proběhl téměř celé hřiště a předložil před branku balón na volného Pilaře, který přízemní střelou zvýšil na 0:2.

Do hry se začala dostávat také Kodaň. Tři minuty po druhém gólu zahrávala rohový kop a Kristensenovu hlavu jen se štěstím vyrazil gólman Čech. Další sérii tří rohů už však Plzeň ubránit nedokázala a hlavou se z jednoho z nich prosadil Ottesen, který tak snížil na 1:2 z pohledu Kodaně.

Plzeň se nechtěla nechat zatáhnout na vlastní polovinu a po inkasování znovu předvedla kvalitní brejkovou situaci. Pilař našel před brankou Petrželu, který svou střelou trefil boční síť branky domácích.

Neuvěřitelnou věc předvedl v 79. minutě střídající Martin Fillo. Ten do brejku zpracoval parádní pas od Horvátha, přehodil si míč na levou a z úhlu parádně vymetl růžek branky Kodaně - 1:3. V závěru už Plzeň Kodaň do ničeho nepustila a český mistr si tak z Dánska veze do domácí odvety velmi zajímavý výsledek.

Sestavy
FC Kodaň: Wiland - Thomsen, Ottesen, Jø,,rgensen, Bengtsson - Bolaños, Kristensen, Grindheim, Diouf (56. Nordstrand) - N´Doye, Claudemir (65. Absalonsen)
FC Viktoria Plzeň: Čech - Limberský, Čišovský, Bystroň, Rajtoral - Trapp, Horváth - Pilař (90+1. Hora), Kolář, Petržela (76. Fillo) - Ďuriš (89. Ševinský)