Zpět na » Liga mistrů » Plzeň sehraje domácí odvetu 4. předkola Ligy mistrů s Kodaní na stadionu v Edenu

Liga mistrů - Plzeň sehraje domácí odvetu 4. předkola Ligy mistrů s Kodaní na stadionu v Edenu

Plzeň sehraje domácí odvetu 4. předkola Ligy mistrů s Kodaní na stadionu v Edenu © stadioneden.cz, Martin Malý - Eden

4

Líbilo se

05.08. - Nepříjemnou zprávu vyslechli zástupci fotbalové Viktorie Plzeň od Evropské fotbalové unie (UEFA). Tým trenéra Pavla Vrby musí bojovat o základní skupinu Ligy mistrů proti FC Kodaň v pražském Edenu, rekonstruovaný stadion ve Štruncových sadech nebyl schválen, uvedl západočeský klub v tiskové zprávě.

Činovnící UEFA zakázali hrát ve Štruncových sadech kvůli řadě bezpečnostních opatření, UEFA údajně "nechce" vystavit návštěvníky zápasu Ligy mistrů jakékoliv nebezpečné situaci. První zápas play-off o Ligu mistrů budou hrát plzeňští fotbalisté 16. či 17. srpna v Kodani, odveta se tak uskuteční 23. či 24. srpna v pražském Edenu.

"Velmi nás to samozřejmě mrzí, plzeňští fanoušci byli v obou dosavadních zápasech evropských soutěží naším dvanáctým hráčem a duel o účast v Lize mistrů měl být pro ně pomyslnou odměnou," reagoval ze Švýcarska generální manažer Viktorie Adolf Šádek a dodal: "Při poslední prohlídce jsme obstáli, zástupci UEFA však mají strach především z možného nedostavění tribun v nahlášených termínech a související bezpečnosti."

Dle ústního vyjádření zástupců UEFA byla hlavním argumentem pro vynucené stěhování Viktorie nedávná tragédie v nizozemském fotbalovém klubu Twente Enschede. Při červencových stavebních pracích a rozšiřování kapacity tamního stadionu se zřítila část střechy, dva lidé zemřeli a dalších patnáct bylo zraněno.

"Je pochopitelné, že po takové tragédii panuje v tomto směru nervozita. Přestože v Plzni je stavba po všech směrech zajištěna a přes rychlost růstu tribun je bezpečí na prvním místě, nezbývá nám než rozhodnutí UEFA respektovat. V každém případě se jedná o utkání play-off, na naší snaze dokončit stadion v co nejrychlejším termínu se tím nic nemění. Stále je zde šance odehrát v Plzni potencionální zápasy základní skupiny. Je naší povinností vůči fanouškům a městu se o to pokusit," doplnil Šádek.

Český mistr vypracuje v následujících dnech možnosti bezproblémové dopravy svých fanoušků do pražského Edenu. "Naším cílem je samozřejmě ulehčit Plzeňanům cestu do Prahy. Chceme se poprat o historický výsledek a k tomu budeme potřebovat také v Edenu domácí prostředí," zakončil Adolf Šádek.

Kam dál?

Adam Tkadlec / fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Myslim si že v Kodani 2:1 pro Kodan a v Edenu 1:0 pro Plzen!!!!
Smajlík 1

EfendiDC

PLZ 2-1 KOD
KOD 4-1 PLZ

Smajlík 7 nevím jestli je odveta v Kodani tak to mám možná obráceně Smajlík 16

8SGerrard8
TobiFCB - 05.08. Odpovědět

tak to je blbý .. já jim přál Dymano Záhřeb

TobiFCB
rip12 - 05.08. Odpovědět

Kodan 5:0 Viktoria Smajlík 6 jenom tip

rip12
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články