Zpět na » Liga mistrů » Rosenborg míří do skupinové fáze

Liga mistrů - Rosenborg míří do skupinové fáze

0

Líbilo se

22.08. - Trenér Knut Tørum popsal vítězství norského Rosenborgu v úvodním utkání třetího předkola Ligy mistrů nad finským Tampere United jako „úspěšný den v práci“. Sebevědomí Norové v severském derby zvítězili poměrem 3:0 a jejich účast v hlavní fázi nejprestižnější evropské klubové soutěže je velmi pravděpodobná. V Norsku o postupu nikdo nepochybuje.

Rosenborg bude v odvetě na domácí půdě bránit náskok, na kterém se ve Finsku podílel dvěma trefami střelec Yssouf Koné a jedním gólem také Miika Koppinen. Norský mistr tak výrazně vykročil za návratem mezi elitních 32 evropských týmu, které se utkají v hlavní skupinové fázi Ligy mistrů. Pokud se Rosenborgu povede postoupit, objeví se v jedné ze skupin nejprestižnější klubové soutěže starého kontinentu již po jedenácté během třinácti sezón.

„Je za námi teprve polovina celé bitvy, ale vypadá to velmi dobře,“ řekl trenér norského týmu Tørum. „Kluci měli prostě úspěšný den v práci a během celého zápasu ukazovali, že na Ligu mistrů mají. Pokud doma odehrajeme náš normální standard, tak můžeme přes Tampere postoupit,“ dodal sebevědomý kouč Rosenborgu.

Ăštočník z Pobřeží slonoviny Yssouf Koné, který obléká černobílý dres Rosenborgu, už také přemýšlí o účasti ve skupině Ligy mistrů a nikterak neskrývá, na který tým by mezi dvaatřiceti nejlepšími celky rád narazil. „Doufám, že dostaneme Chelsea. Moc rád bych si zahrál proti svému krajanovi Didieru Drogbovi. Jsme přátelé a pokaždé když se potkáme, tak spolu hovoříme,“ uvedl Koné.

Navzdory porážce se však finský tým postupu do skupinové fáze Ligy mistrů nevzdává. Jak pověděl trenér Tampere, Ari Hjelm, rozhodnuto bude až po konečném součtu branek. „V utkání jsme se moc neprosazovali a branky jsme Rosenborgu darovali. Já ale doufám, že v odvetném zápase budeme hrát mnohem lépe a že vstřelíme i nějaké branky. Pro postup uděláme vše, ale Norové jsou na tom teď lépe,“ konstatoval finský trenér.

Zda se norský mistr opět objeví v hlavní fázi letošního ročníku Ligy mistrů, bude jasné po odvetě, která je v plánu 29. srpna. Ambiciózní celek ze severu Evropy by mohl patřit k černým koním soutěže.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články