Zpět na » Liga mistrů » Arsenal přišel o Gallase

Liga mistrů - Arsenal přišel o Gallase

0

20.08. - Po víkendové jednobrankové remíze s Blackburnem přišel londýnský klub o svého kapitána a středního obránce v jednom, William Gallas si přivodil zranění třísla.

Gallas, jenž v pátek oslavil své třicáté narozeniny, se zranil přibližně ve 24. minutě anglického ligového utkání, když se pokouše vyhnout souboji s Roque Santa Cruzem. Krátce na to byl vystřídán a utkání pro něj předčasně skončilo.

„William si poranil tříslo a je jasné, že bude delší dobu mimo hru,“
řekl trenér Arsenalu Wenger. „Rekonvalescenci odhadujeme na tři týdny,“ dodal kouč Londýňanů.

Arsenal do utkání s Blackburnem vstoupil dobře, když Robin van Persie otevřel skóre v 17. minutě. Domácí Rovers však dokázali rychle odpovědět. V 19. minutě se velké minely dopustil německý brankář Gunners, Jens Lehmann, kterému mezi prsty proklouzla střela Davida Dunnaa. Lehmann se dopustil již druhé velké hrubky v jednom týdnu, i přesto ho ale trenér Arsenalu Wenger hájí.

„Ano, Jens je z toho velmi nešťastný, v kabině bylo vidět, že je psychicky hodně dole. Nemusím mu říkat, že udělal chybu, protože je to inteligentní člověk a ví to moc dobře sám. Z výsledku ho nemůžeme vinit. Musíme si z toho zápasu odnést to pozitivní. Mám velkou radost z odolnosti týmu, odehráli jsme velmi těžké utkání. Hráči jsou zklamaní z výsledku, protože jsme se chtěli domů vrátit se třemi body, ale já věřím, že uspějeme příště,“ dodal Wenger.

Arsenal je po dvou odehraných kolech v tabulce Premier League se čtyřmi body na sedmém místě. V Lize mistrů bojují Gunners o účast v hlavní fázi ve 3. předkole s pražskou Spartou. Ăšvodní duel na Letné vyšel lépe Angličanům, kteří zvítězili 2:0 a do odvety tak mají lepší výchozí pozici. Gallas však Arsenalu nejspíš v utkání proti Spartě zřejmě nepomůže, otazník visí také nad startem českého záložníka v dresu londýnského celku, Tomáše Rosického, jenž si poranil koleno v utkání v Praze v AXA Aréně.