Zpět na » Liga mistrů » Austria Wien - FK Jablonec 4:3 (2:2)

Liga mistrů - Austria Wien - FK Jablonec 4:3 (2:2)

0

16.08. - Pěkná gólová přestřelka se strhla na vídeňském stadionu, kam přicestoval severočeský Jablonec, aby zde sehrál první duel 2. předkola Poháru UEFA. Konečný výsledek dává jabloneckým dobrou výchozí pozici do odvety. V zeleném dresu úřadoval dvakrát Zelenka a třetí branku přidal Baranek.

Jablonec začal svou cestu pohárovou Evropou po devíti letech velmi odvážně, když se zkraje zápasu pokoušel o otevření skóre Hamouz. Svou střelu ale nedokázal umístit mezi tři tyče brány Austrie. Uplynulo jen několik minut a fanoušci domácího celku mohli slavit úvodní gól zápasu. Po standardní situaci Austire severočeši nedokázali uhlídat na zadní tyči skórujícího Ertla. Další průběh zápasu připomínal druhý poločas utkání Ligy mistrů mezi Spartou a Arsenalem. Po dvaceti minutách se k zakončení před brankářem Safarem dostal Kordula, domácí gólman jeho střelu lapil a rychle míč rozehrál, následoval brejk Austrie, na jehož konci stál Kuljič, který střelou po zemi upravil skóre na 2:0 pro domácí.

Radost vídeňského celku netrvala dlouho, z psychického dna vytáhla Jablonec letní posila z Brna, Luděk Zelenka, který hlavou snižoval po centru Hamouze. Hosté byli rázem na koni. Austria ztratila suverenitu a otěže utkání převzal Jablonec, který směřoval do šestnáctky domácích jednu akci za druhou. Aktivita se svěřencům Luboše Kozla vyplatila, ve 37. minutě byl u vyrovnávací branky Jablonce znovu Zelenka, který znovu skóroval hlavou, tentokrát po centru Baranka trefil šibenici brány Austrie. Konec první půle pak byl znovu v režii domácích hráčů, výrazně však Michala Ĺ pita v bráně Jablonce neohrozili a totéž se dá říci také o útočnících hostí před brankářem Safarem.

Jablonci se nepovedl ani vstup do druhého poločasu utkání. Přes Eliáše se dostal Aigner a vypálil na Ĺ pita, ten jeho pokus stačil vyrazit, na dorážku Lasnika ale byl krátký. Domácí šli tedy znovu do vedení. Blízko k vyrovnání měl hned v zápětí stoper Homola, jenž se dostal k hlavičce po rohu Hamouze, domácí brankář byl však ve střehu. V 51. se do vápna Austrie neohroženě řítil Zelenka, situaci ale opět uhasil gólman Safar, jež se jabloneckému útočníkovi vrhl pod nohy. Poté se hra znovu přesunula před Ĺ pita, jenž skvěle vytáhl technickou střelu Lasnika, která směřoval do horního rohu české brány. Zhruba po hodině hry pak přišel další úder Austire. Po Lasnikově rohovém kopu se v pokutovém území Jablonce dokázal prosadit Kuljič. Z

a stavu 4:2 se hra Jablonce znovu výrazně zhoršila, což vedlo k dalším příležitostem Vídeňanů. Další změně skóre ve prospěch Austrie však bránil dobře chytající Ĺ pit. V 76. minutě se diváci na stadionu Franze Horra dočkali dalšího gólu. Postaral se o něj Miroslav Baranek, zhruba z dvaceti metrů se parádně trefil do sítě Austrie. Blízko hattricku byl zanedlouho kanonýr Zelenka, ale jeho parádní střela jen těsně minula horní růžek Safarovi brány. Vyrovnání měl na kopačce další jablonecký střelec, Emil Rilke, jenže jeho lob před domácí brankáře skončil až za bránou Austrie. Jablonečtí však mohli o příznivý výsledek do odvety nakonec přijít, několik minut před závěrečným hvizdem se v bezprostřední blízkosti před Ĺ pitem ocitl Kuljič, jeho hlavičku ale český brankář bravurně zlikvidoval a výsledek pro Jablonec udržel.

Odveta je naplánována na 30. srpna. Jablonci k postupu stačí vyhrát doma o jednu branku, pokud neinkasuje více jak dvakrát.

Branky: 8. Ertl, 20. a 65. Kuljic, 47. Lasnik - 28. a 37. Zelenka, 76. Baranek
Rozhodčí: Megia Davila (Ĺ panělsko) - Medina Hernández (Ĺ panělsko), Egido Rozas (Ĺ panělsko)
ŽK: Blanchard, Saryiar - Fukal.
Diváci: 5020

Austria: Safar - Ertl, Bak, Schiemer, Majstorovic - Sulimani (79. Okotie), Blanchard, Ačimovič (57. Saryiar), Lasnik - Kuljic, Aigner (75. Lafata)

Jablonec: Ĺ pit - Fukal, Eliáš, Homola, Krejčí - Rilke, Kordula (70. Valenta), Hamouz - Baranek, Vácha (89. Zábojník) - Zelenka (80. Nulíček)

FotbalPortal.cz je mediální partner klubu FK Jablonec 97.