Zpět na » Liga mistrů » Portugalci zklamali

Liga mistrů - Portugalci zklamali

0

23.08. - Ĺ esti zápasy pokračovala ve středu kvalifikace na evropský šampionát EURO 2008, které hostí Rakousko a Ĺ výcarsko. Překvapení se zrodilo v Arménii, kde Portugalci jen remizovali 1:1.

Skupina A

Arménie vs. Portugalsko 1:1 (1:1)
Portugalcům kvalifikační duel s Arménií zle nevyšel. V utkání dokonce prohrávali, když se po 12. minutách hry trefil Robert Arzumany. Vyrovnání vzal na svá bedra hvězdný forvard Manchesteru United, Cristiano Ronaldo, který obešel tři arménské beky a skóroval. Víc však svěřenci Luize Felipe Scolariho nesvedli a ve skupině A ztrácejí na vedoucí Polsko čtyři body.

Branky: 12. Arzumanjan - 37. C. Ronaldo

Finsko vs. Kazachstán 2:1 (1:1)
Na druhé místo se po výhře nad Kazachstánem posunuli reprezentanti Finska. Na vedoucí Polsko ztrácejí seveřané už pouhé dva body a na třetí Portugalsko mají náskok bodu jednoho. Finové utkání s přehledem zvládli a brankou Tainia z 61. minuty utkání rozhodli.

Branky: 13. A. Eremenko, 61. Tainio - 23. Bjakov

Belgie vs. Srbsko 3:2 (2:0)
Boj o postup na evropský šampionát si kromě Portugalců zkomplikovali také Srbové. Ti prohráli na belgické půdě a nyní jsou na čtvrtém místě tabulky skupiny A s pětibodovou ztrátou na vedoucí Poláky. Naopak Belgičané po výhře na Srby ještě stále živý svou naději na účast v závěrečném turnaji. Na vedoucí Polsko však ztrácejí už devět bodů a útok z páté příčky na postupová umístění budou mít hodně složitý.

San Marino vs. Kypr 0:1 (0:0)
Na programu bylo i jedno utkání kvalifikační skupiny D, ve které o postup na EURO bojuje také česká reprezentace. Kypřané o svém vítězství rozhodli až ve druhé půli, když se v 54. minutě prosadil kapitán Okkas. San Maríňané tak zůstávají s nulou na kontě na posledním místě této skupiny.

Estonsko vs. Andora 2:1 (1:0)
Souboj o první kvalifikační body vyzněl lépe pro Estonce, kteří brankou v poslední minutě rozhodli o svém vítězství. Andora si tak na svůj první bodový zisk musí ještě počkat, i když Estonci dohrávali utkání bez dvou vyloučených hráčů.

Skupina F

Severní Irsko vs. Lichtenštejnsko 3:1 (2:0)
Severoirský kanonýr Healy, jenž nastřílel už jedenáct branek, skóroval v utkání s Lichtenštejnskem hned dvakrát a výrazně tak přispěl k výhře svého mužstva a k bodovému zisku, který severoirskou reprezentaci usadil na druhém místě tabulky této skupiny. Na první Ĺ védsko ztrácejí severoirští bojovníci už jen dva body.

Branky: 5. a 35. Healy, 56. Lafferty - 89. M. Frick