Zpět na » Liga mistrů » Kapitán Slavie Vlček začal na lavičce, pak se však dočkal gólu

Liga mistrů - Kapitán Slavie Vlček začal na lavičce, pak se však dočkal gólu

Kapitán Slavie Vlček začal na lavičce, pak se však dočkal gólu © slavia.cz - Stanislav Vlček

0

Líbilo se

21.08. - Překvapivý tah trenéra fotbalistů Slavie Karla Jarolíma před čtvrtečním zápasem 4. předkola Evropské ligy se složením útoku proti srbskému mužstvu Crvena zvezda Bělehrad přinesl velmi užitečný efekt a spokojen byl nakonec i kapitán Slavie Stanislav Vlček, jenž utkání začal na lavičce.

"Nedával jsem góly ani v pohárech ani v lize a zápasy s Tiraspolem na mě dolehly možná až příliš. Že jsem zůstal na lavičce bez kapitánské pásky a šanci dostali Hloušek se Šenkeříkem - to jsou věci, které k fotbalu prostě patří. Nakonec jsem se na hřiště dostal právě místo střelce dvou branek Zdeňka Šenkeříka a svého gólu jsem se dočkal. Takže jsem spokojený a snad je nejhorší za mnou," konstatoval Stanislav Vlček.

Jeho kapitánskou pásku dostal při nástupu záložník Jaroslav Černý, který byl strůjcem akce, po níž Vlček v 81. minutě poprvé v podzimní sezoně skóroval. "Jarda akci zakončil a brankář neudržel míč. Je povinností útočníka chodit na dorážky, takže jsem tu povinnost splnil. Daleko podstatnější než můj gól je to, že jsme konečně podali výkon na úrovni, na jaké jsme měli hrát od začátku sezony," dodal Stanislav Vlček.

Střelec dvou branek Zdeněk Šenkeřík prožívá výborné týdny. Po ligovém hatricku, prvním v kariéře, dal dvě branky v pohárovém zápase. Zdatně mu sekundoval Adam Hloušek, který během úvodu sezony vystřídal místa v záloze, obraně a nakonec nakonec skončil na hrotu. "Tak trochu jsem tušil, že spolu v tomhle zápase budeme hrát. Šlo nám to, Adam je velmi pracovitý a je to klasický hráč pro ofenzívu, který maká na sto procent, neustále se ukazuje," řekl Šenkeřík.

Podle jeho prožitků na hřišti byl zápas těžší než napovídá výsledek 3:0. "Věděli jsme, že mužstvo Crvene zvezdy je mladé, samí kluci kolem dvaceti. Věkový průměr jim kazí jenom Lazetič, kterému je přes třicet. Věděli jsme, že méně zkušenou obranu můžeme donutit k chybám. Ale místy to dost bolelo. Hodně faulovali a rozhodčí jim toho hodně toleroval. Proto jsem za ním šel a žádal jsem ho, ať jim to píská. Ale rychle mi vysvětlil, ať si s ním moc nehraju, že už mám žlutou kartu a můžu jít taky ven. Odveta v bouřlivém prostředí na stadionu CZ Bělehrad, kam přijde 50 000 lidí, může být ještě dost těžká," dodal střelec Zdeněk Šenkeřík.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Rc 14 - 21.08. Odpovědět

Zdenda Senkerik je desetkrat lepsi Stando!Uz to neni jak driv...

Rc 14

Standa teď nějak neměl formu...snad se zase chytí...

thefansbase.com
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články