Zpět na » Liga mistrů » Kozel: Vyrovnání přišlo pozdě

Liga mistrů - Kozel: Vyrovnání přišlo pozdě

0

31.08. - Severočeský Jablonec se loučí s pohárovou Evropou. Svěřenci trenéra Luboše Kozla nezvládli odvetné utkání s rakouskou Austrií Vídeň a uhráli pouze jednobrankovou remízu. V celém utkání byla z hráčů cítit nervozita z velkého utkání. Jablonec měl šance na to, aby zápas za nepříznivého stavu otočil, ale jak řekl trenér Kozel, jablonečtí „proměnili až pátou šanci“.

Jablonec si z úvodního zápasu ve Vídni přivezl porážku 3:4. Tento výsledek jim však v odvetě dával reálnou šanci na postup. I přesto jablonečtí nezačali domácí odvetu dobře. „K tomu aby se nám povedlo postoupit, nám chyběl odvážnější výkon v prvním poločase, kdy jsme začali ustrašeně,“ řekl po utkání trenér Severočechů Luboš Kozel a pokračoval. Jsme samozřejmě zklamaní, v našich silách bylo přes Austrii postoupit. Když už jsme se po dvaceti minutách z toho dostali, vytvořili jsme si také situace, které mohli vést k brankám, bohužel jsme je ale neproměnili a naopak inkasovali,“ konstatoval kouč Jablonce.

Branka Rakušanů přišla jako blesk z čistého nebe a domácí hráče viditelně zaskočila. „Ta branka s námi zatřásla možná víc, než jsme si mysleli a nakonec jsme mohli být rádi, že do poločasu soupeř nezvýšil. Přestávka nám pomohla a i díky změnám v sestavě jsme pak byli nebezpeční, bohužel proto, abychom postoupili, jsme vyrovnávací branku vstřelili příliš pozdě,“ pokračoval Kozel. Opět jsme proměnili až pátou šanci v zápase a to byl ten důvod, proč nám nakonec nezbyl čas na otočení výsledku,“ dodal zklamaný trenér Severočechů.