Zpět na » Liga mistrů » USC: AC Milan - Sevilla FC 3:1 (0:1)

Liga mistrů - USC: AC Milan - Sevilla FC 3:1 (0:1)

0

31.08. - AC Milan zvítězil v Monaku nad španělskou Sevillou FC 3:1 a raduje se ze zisku trofeje pro vítěze evropského Superpoháru. V dresu italského klubu se gólově prosadil také český obránce Marek Jankulovski, který vystřelil Milánu ceněnou trofej. Dnešní utkání bylo poznamenáno nešťastnou smrtí sevillského záložníka Antonia Puerty, který podlehl srdeční zástavě, všichni hráči na jeho počest nastoupili v dresech s jeho jménem.

Hráči Sevilly začali utkání z ostra a hned od prvních minut hrozili před Didovou bránou. Renato měl hned několik šancí, ale mířil vždy mimo tyče milánské branky. Italové zahrozili střelou brazilského forvarda Kaká, která orazítkovala bránu Sevilly. Po čtvrthodině hry se úspěchu mohl nabažit Renato, který hlavičkoval na zadní tyči Didovy brány, jeho hlavička se i přes teč obránce AC dostala do sítě italského velkoklubu.

Tlak Ĺ panělů, hrajících za svého zesnulého spoluhráče, narůstal a po několika minutách se mohlo skóre znovu změnit. To by však nesměl Renato zaváhat před zívající brankou Milána, ve které už stáli jen dva beci v červenočerných dresech. Blízko k vyrovnání měl nejlepší středopolař uplynulé sezóny Ligy mistrů, Seedorf, svou hlavičku v pokutovém území španělského celku ale mezi Palopovy tři tyče usměrnit nedokázal. Skóre se do poločasu nezměnilo, a tak Sevilla vyhrála poločas 1:0.

Druhá půle pokračovala ve vysokém tempu a k vidění byly také další branky, bohužel pro Ĺ paněly ale jen v síti Sevilly. Vyrovnání zařídil pro AC kanonýr Inzaghi, jemuž naservíroval míč do vápna hráčů v bílých dresech přihrávku Gattuso. Poté si slovo vzal český obránce ve službách Milána. Zpracoval si Pirlův dlouhý pas a krásnou střelou z voleje vystřelil svému týmu vedení.

Dvacetiminutovku nepřesností, faulů a šarvátek zakončil faul na Brazilce Kaká, po kterém byl odpískán pokutový kop. Kaká tři minuty před koncem nejprve brankáře Palopa nepřekonal, z dorážky se už však nemýlil. Milánští tak získali v pořadí už pátou trofej evropského Superpoháru. Letošní ročník soutěže byl však poznamenán nešťastnou smrtí dvaadvacetiletého sevillského záložníka Antonia Puerty, který podlehl zástavě srdce

Branky: 55. Inzaghi, 62. Jakulovski, 87. Kaká - 14. Renato

ŽK: 6. Gattuso - 67. Duda, 69. Poulsen

AC Milan: Dida - Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski - Gattuso (72. Emerson), Pirlo, Ambrosini, Kaká, Seedorf (88. Brocchi) - Inzaghi (87. Gilardino)

Sevilla FC: Palop - Daniel Alves, Martí (64. Kerzhakov), Dragutinovič, Escudé (81. Luis Fabiano) - Renato, Poulsen, Jesus Navas, Duda (73. Maresca) - Kanouté, Keita