Zpět na » Liga mistrů » Skupina B: Inter překvapivě prohrál, Famagusta s Werderem nerozhodně

Liga mistrů - Skupina B: Inter překvapivě prohrál, Famagusta s Werderem nerozhodně

Skupina B: Inter překvapivě prohrál, Famagusta s Werderem nerozhodně © -

0

26.11. - Fotbalisté Interu Milán nezvládli domácí zápas s Panathinaikos a po porážce 0:1 se situace ve skupině B dramatizuje. Čtyři góly byly k vidění v zápase mezi Famagustou a Werderem Brémy.

Inter Milán - Panathinaikos Athény 0:1 (0:0)

Branky: 69. Sarriegi

Diváci na San Siru sledovali od úvodních minut vyrovnaný fotbal. Panathinaikos potřeboval body k postupu a tak se také osměloval. Obrana domácích musela být neustále ve střehu a v jednu chvíli moc nechybělo, aby po závaru skončil míč v síti Interu.

Za domácí nastoupil po dlouhé době Luis Figo, ovšem i když párkrát dobře přihrál, nedařilo se mu tak, jak by si sám představoval. Největší šanci první půle měl Adriano, který pak nastřelil tyč hostující branky.

Podobný obraz byl k vidění i po přestávce. Oba týmy se sice dostávaly do šancí, ale ty příliš nebezpečné nebyly. Přesto se v 69. minutě dostali hosté do vedení, když se úspěšným střelcem stal Sarriegi.

Kdo poté čekal tlak Interu, nedočkal se ho. Italové sice měli územní převahu, ale k vážnějšímu ohrožení branky nevedla. Až v závěru musel hostující brankář skvěle zasáhnout. Když v páté minutě nastavení Cruz vystřelil nad branku, bylo rozhodnuto.

Inter přesto postupuje, ovšem závěrečné kolo skupiny B bude ještě velmi zajímavé.

Anarthosis Famagusta - Werder Brémy 2:2 (0:0)

Branky: 62. Nikolau, 68. Sávio - 72. Diego (pen.), 87. Hugo Almeida

Famagusta se mohla v případě vítězství výrazně přiblížit postupu do další fáze.

Útočit však chtěly i Brémy a tak byl od začátku k vidění dobrý fotbal. Obě mužstva si vytvořila řadu střeleckých příležitostí i standardních situaci, ale v prvním poločase branka nepadla.

Přestože se na začátku druhého poločasu zdálo, že Brémy působí lepším dojmem, branky začaly padat do jejich sítě. Z rohového kopu našel Sávio Nikolaua a domácí vedli. O šest minut později se Sávio proměnil z náhravače ve střelce a Famagusta vedla o dvě branky.

Brémy se však dál snažily a vyplatilo se jim to. V 72. minutě dostaly výhodu pokutového kopu, při kterém Brazilec Diego nezaváhal a snížil. Domácí se poté více soustředili na bránění, ale neudělali dobře. Nápor hostů sílil v 87. minutě, kdy se prosadil Hugo Almeida a vyrovnal na konečných 2:2.

Famagusta si zkomplikovala sitauci a v přímém souboji o postup se v dalším kole utká s Panathinaikosem.

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.