Zpět na » Liga mistrů » Výsledky úterních zápasů

Liga mistrů - Výsledky úterních zápasů

0

19.09. - První hrací den 51. ročníku Ligy mistrů je již minulostí. Úvod soutěže nabídl několik velmi zajímavých výsledků. Ten vůbec nejpřekvapivější se urodil na Stamford Bridge. Chelsea na domácím stadionu vyvávalčila s houževnatě bojujícími fotbalisty Rosenborgu Trondheim pouze jednobrankovou remízu.

Skupina A

Marseille v zápase s Besiktasem rozhodla o svém triumfu až v závěrečné čtvrthodince. Nejprve zaznamenal první brankový úspěch Rodriguez a v nastaveném čase skóre uzavřel z brejku Cissé.

Olympique Marseille 2 - 0 Besiktas Istanbul
J. Rodriguez 76´, D. Cissé 91´

Porto a Liverpool nabídly velmi pohledný fotbal, leč s několika kontroverzními situacemi. Přísně posouzený faul brankáře Liverpoolu Reiny potrestal z pokutového kopu Luis González. Za necelých deset minut se po centru na malém vápně nejlépe zorientoval Kuyt a utkání srovnal na konečných 1:1. V 58. minutě opustil hřiště za druhou žlutou kartu liverpoolský Pennant.

FC Porto 1 - 1 Liverpool FC
Luis González (Pen) 8´ - D. Kuyt 18´

Skupina B

Ač byli Londýňané jednoznačnými favority, jediný norský zástupce v prestižní lize dokázal soupeři dlouho vzdorovat a nakonec si z Anglie odvezl nečekanou remízu 1:1. Rosenborg šel v utkání dokonce do vedení. Po přímém kopu pohotově zakončoval Koppinen. Z celé řady nájezdů modrých ostrostřelců na branku hostů vytěžili domácí favorité jedinou branku, o tu se postaral kanonýr Shevchenko.

Chelsea FC 1 - 1 Rosenborg BK
M. Koppinen 24´ - A. Shevchenko 53´

Ne úplně přesvědčivé výkony z Bundesligy Gelsenkirchenské mužstvo zřejmě přeneslo i do Champions League. Schalke si sice vypracovalo velké množství šancí, z nichž především ta Kuranyiiho byla tutová, ale branku zaznamenali pouze hosté, konkrétně David Villa v 63. minutě.

FC Schalke 04 0 - 1 Valencia CF
D. Villa 63´

Skupina C

Real Madrid vstoupil do aktuálního ročníku soutěže vítězstvím nad Brémy v poměru 2:1. V 16. minutě navýšil Raul vedení v historické tabulce střelců Ligy mistrů o jeden úspěšný zásah, za necelé dvě minuty však vyrovnal Sanogo. V dalším průběhu utkání měl Real celou řadu příležitostí k rozdílové trefě, nicméně dlouho obrana hostí odolávala. Nistelrooy potřeboval k vstřelení branky více šancí než obvykle, tu dnešní, jež přetavil v gól, si schoval až na 74. minutu.

Real Madrid 2 - 1 Werder Bremen
Raúl 16´, R. van Nistelrooy 74´ - B. Sanogo 17´

Před prázdným hledištěm (důsledek trestu UEFY) se hrál svižný fotbal plný osobních soubojů. Na konečných 1:1 poupravil skóre římský Zauri. Za domácí zaznamenal vedoucí branku v 55. minutě Galletti.

Olympiakos Piraeus 1 - 1 Lazio Roma
L. Galletti 55´ - L. Zauri 77´

Skupina D

Poslední vítěz Ligy mistrů vstoupil do nové mise suverénním způsobem. Po necelé půlhodince a brankách Pirla a Inzaghiho vedl Milán už 2:0. I když Benfica občas pohrozila a Dida musel ze svého rejstříku nějaký ten zákrok vytáhnout, Italové průběh zápasu kontrolovali. V závěru utkání zvládlo sympaticky hrající portugalské mužstvo pouze snížil Nuno Gomesem na 2:1.

AC Milan 2 - 1 Benfica Lisbon
A. Pirlo 9´, F. Inzaghi 23´ - Nuno Gomes 92´

Druhý duel skupiny D nabídl souboj mezi lídry ukrajinské a skotské ligy. Domácí do zápasu vletěli s elánem a zaskočenému Celticu dvěma brankami v úvodní desetiminutovce střetnutí zasadili klíčové rány. Glasgowské mužstvo se po zbytek utkání nezmohlo na výraznější odpor.

Shakhtar Donetsk 2 - 0 Celtic Glasgow