Zpět na » Liga mistrů » Sparta - Odense 0:0

Liga mistrů - Sparta - Odense 0:0

0

20.09. - Sparta má za sebou první poločas kvalifikace do základní části Poháru UEFA. Utkání skončilo 0:0 a proto se pořádně rozhodne až v Dánsku.

Čtvrteční zápas začal pomalým, až nudným tempem. Sparta sice svého soupeře v prvním poločase přehrávala, ale přesto jediné konkrétní akce přišly v podobě střely Doška nad branku a pár jeho hlaviček.

Druhý poločas byl skoro stejně nezáživný jako ten první. Na Spartě bylo vidět, že chce skórovat. Jednotliví hráči ale nebyli schopni. Po sedmdesáté minutě to vypadalo, že něco z fotbalového umění předvede Odense BK. To byla však mýlka. Hosté párkrát přeběhli ze své půlky před Tomáše Poštůlku, ale to bylo celé jejich ofenzivní snažení.

Celé ostudné utkání bylo podtrženo faktem, že se přišlo podívat pouze 7247 diváků. Sparta se nepředvedla. Ovšem výsledek 0:0 je stále lepší nežli prohra. Bude to však stačit?

Bílek: Je to obrovské zklamání
„Ĺ patná kombinace, chtěli jsme vyhrát. Naše kvalita byla špatná," začal trenér Bílek. Zkritizoval své hráče a vypadá to na to, že v šatně Sparty dlouho nevysvitne slunko. „Dohrávali jsme v křeči, bylo to bez úrovně.“ Pak ale dodal cíl Sparty. „Nic se nemění, utkání jsme nezvládli, ale stále se chceme dostat do základní části.“

Naopak trenér Odense oplýval optimismem. „Ze začátku jsme byli nervźní, ale pak jsme se otřepali. Hráli jsme dobře v defenzívě, vypracovávali jsme si šance. Ĺ koda, že jsme nedali gól. Máme však na to Spartu u nás porazit.“

AC Sparta Praha - Odense BK 0:0

Sparta: Poštulka - Pospěch, Kadlec, Řepka, Kladrubský - Kisel (63. Petržela), Horváth, Abraham, Matušovič (75. Limberský) - Slepička, Došek (67. Rezek)

Odense: Onyszko - Laursen, Christensen, Helveg, Troest - Andreasen, Soerensen, Bisgaard (74. Nymann), Borring - Timm (90. Jacobsen), Nielsen (89. Bechara).