Zpět na » Liga mistrů » Sparťané věří v brzký gól, pak se uvidí

Liga mistrů - Sparťané věří v brzký gól, pak se uvidí

Sparťané věří v brzký gól, pak se uvidí © -

0

26.08. - Fotbalisté pražské Sparty se pokusí překvapit Athény a postoupit do hlavní fáze Ligy mistrů. Po domácí odvětě musí na hřišti Panathinaikosu vstřelit minimálně dvě branky, aby měli šanci na postup.

Domácí zápas proti Panathinaikosu sparťané především v první půli neodehráli špatně, ovšem stav byl nerozhodný a v druhém poločase dominoval soupeř.

Ten si z Letné odvezl výsledek 2:1 ve svůj prospěch a v Řecku snad nikdo nepochybuje, že si athénský celek zahraje hlavní fázi Ligy mistrů.

Sparťané však jedou do hlavního města Řecka pozitivně naladěni. V lize ztratili ve čtyřech kolech jen dva body za domácí remízu s Olomoucí. Naposledy vyhráli vysoko 4:1 v Budějovicích a věří, že góly budou dávat i v odvetě třetího předkola Ligy mistrů.

Cílem českého vicemistra je vstřelit brzy branku, která by ho povzbudila a zároveň znejistila soupeře. Trenér Lavička ví, že situace není pro jeho tým příznivá, přesto v postup stále věří.

Alespoň v úvodu zápasu se nepředpokládá, že by Pražané riskovali a útočili ve více lidech. Proto je velmi pravděpodobná varianta, že trenér Sparty pošle do základní sestavy jednoho útočníka. Zda to bude Slepička, nebo Došek, to se teprve uvidí. Doškovi se podařilo utkání v Budějovicích.

Poslední utkání před odchodem do Leverkusenu odehraje obránce Kadlec.

Řeckému klubu stačí prohrát i 0:1. Pokud by utkání skončilo 2:1 pro Spartu, přišlo by na řadu prodloužení 2x 15 minut a pokud by se ani v něm nerozhodlo, následovaly by pokutové kopy.

Zápas začíná v 20:45 a řídit ho bude lucemburský rohodčí Hamer. Odvetu Sparty nevysílá žádná z českých televizí.

Pravděpodobné sestavy

Panathinaikos: Galinovič - Gabriel, Vyntra, Sarriegi, Spyropulos - Salpigidis, Ninis, Gilberto, Simao, Karagunis - Souza.
Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Kadlec - Kulič, Hušek, Kladrubský, Berger, Kušnír - Slepička.