Zpět na » Liga mistrů » Teplice na úvod prohrály 1:3

Liga mistrů - Teplice na úvod prohrály 1:3

Teplice na úvod prohrály 1:3 © uefa.com -

0

06.07. - Včera ve večerních hodinách byly zahájeny zápasy prvního hracího dne 2. kola Intertoto cupu. Náš jediný český zástupce si nevedl vůbec dobře a od maďarského soupeře si nechal nasázet 3 branky.

Pohár Intertoto je prestižní turnaj, ve kterém jde o místa do Poháru UEFA, a zároveň zkouška před českou Gambrinus ligou. Ale přejdeme rovnou k výsledkům. FK Teplice, jediný český tým v soutěži, přivítal Na Stínadlech soka z Budapešti. Ale domácí fanoušci nebyli jistě spokojeni s odvedeným výkonem svého týmu a ani s výsledkem. Ve 35. minutě se ujala střela z přímého kopu z kopačky exslávisty Hercegfalviho a český celek prohrával 0:1. Po přestávce nastalo dobývání svatině Honvédu. A nakonec se vyplatilo, v 58. minutě se trefil stoper Lukáš. Ale poslední desetiminutovka patřila hostům. Na začátku 81. minutě z brejku skóroval Abraham a již v nastaveném čase pojistili vítězství střídající Senegalec Abass. Maďarský celek má tak solidní náskok do odvety, která se za týden odehraje v Budapešti.

FK Teplice - FC Budepešť Honvéd 1:3 (0:1)

Branky: 58. Lukáš - 35. Hercegfalvi, 81. Abraham, 90.+2 Abbas
Sestava Teplic: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Sabou, Doležal, Vachoušek (55. Gašparík) - Jun (80. Hesek), Vondrášek (61. Mahmutovič )
Sestava Budapešti: Raboczki - Takács, Smiljanič, Benjamin, Vincze - Dobos (66. Abbás), Maroti, Genito, Bojtor (73. Filó) - Abraham (83. Ndjodo), Hercegfalvi

Ve 2. kole si zastřílel zájemce o nejlepšího střelce uplynulé sezóny české Gambrinus ligy, FC Saturn Moskevská Oblast. Ten rozstřílel lucemburskou Etzellu 7:0.

V zajímavé utkání jsme také věřili v zápase švýcarského Grasshoppers s albánskou KS Besa. Utkání řídila trojice českých rozhodčích (Jech - Pospíšil, Ubias), která uznala 3 branky. V 66. minutě uznala gól Lulice, a o deset minut později další branku tohoto borce. Albánský celek korigoval výsledek díky francouzskému útočníkovi Fortunatovi. Další branku 624 diváků nevidělo.