Zpět na » Liga mistrů » Sevilla FC - Slavia Praha 4:2 (2:1)

Liga mistrů - Sevilla FC - Slavia Praha 4:2 (2:1)

0

02.10. - Pražská Slavia nedokázala navázat na úspěšný start v nejprestižnější evropské klubové soutěži a na hřišti španělské Sevilly prohrála 4:2. Sešívaní inkasovali už po osmi minutách hry, kdy se prosadil Kanouté, na jeho zásah odpověděl parádní střelou Pudil, nicméně poté už lovil míče ze své sítě jen Vaniak. Ještě v prvním poločase skóroval Luis Fabiano, ve druhé půli pak Escudé a Arouna Koné. Kosmetickou úpravu výsledku provedl v nastaveném čase Kalivoda.

Slávisty na stadionu Rámona Sáncheze-Pizjuána přivítalo nevlídné deštivé počasí, které jakoby předznamenalo vývoj celého utkání z pohledu českého celku. Ještě před začátkem utkání uctili sešívaní reprezentováni Stanislavem Vlčkem památku zesnulého španělského záložníka Antonia Puerty. Slávistický kapitán donesl kytici nedaleko místa, kde dvaadvacetiletý Puerta poprvé zkolaboval, domácí publikum to kvitovalo obrovským aplausem.

Pražané nevstoupili do samotného zápasu vůbec dobře. Už ve třetí minutě se Luis Fabiano řítil děravou českou obranou na Vaniaka, borci v modrých dresech ale ještě stačili včas zasáhnout. To co se povedlo v úvodu, však neplatilo o několik minut později. Stoper Suchý nepřesně rozehrál do středu hřiště, kde se míče zmocnil domácí Keita, který neváhal a ihned vyslal do úniku Kanoutého, ten směřoval s míčem někam na pravý okraj pokutového území Slavie, i přesto se však u jeho nohou náhle zjevil překvapivě vyběhnuvší brankář Vaniak. Kanouté zahlédl odkrytou bránu a bez problémů českého gólmana překopl a umístil míč k levé tyči slávistické brány, kde pro jistotu ještě skluzem dorážel míč Luis Fabiano.

Odpověď borců v modrém přišla zhruba po dvaceti minutách hry. Krajčík utekl po pravé straně a zpětnou přihrávkou našel před šestnáctkou Sevilly nabíhajícího záložníka Pudila, který krásnou střelou do šibenice Palopovy brány srovnal stav utkání. To ale bylo z ofenzivního snažení pražanů na delší dobu vše. Režii utkání převzali do svých rukou znovu domácí a důkladně prověřovali poslepovanou slávistickou obranu. Obraná čtveřice Hubáček, Suchý, Ĺ ourek, Dříždal však měla obrovské problémy se součinností a s rozehrávkou balónů. Po jedné z chyb Ĺ ourka se děravou českou obranou prodral Luis Fabiano a poté co si obhodil Vaniaka v pokutovém území, bylo pro něj hračkou zvýšit na 2:1.

Do poločasového hvizdu se již skóre neměnilo, to však nemohlo platit o poločase druhém. Slávistický kouč Jarolím poslal do hry forvarda Ivanu, ten však na ofenzivní síle mužstva ze Strahova nepřidal. Naopak, hráči Sevilly se dál po chybách slávistů neohroženě řítili na Vaniaka. Třetí branku domácích přidal naprosto volný Escudé a po velké chybě Belaida se trefil i střídající Arouna Koné. Střelecký účet uzavřel v nastaveném čase Kalivoda, který svou střelou jen kosmeticky poupravil celý výsledek.

Branky: 8. Kanouté, 27. Luis Fabiano, 58. Escudé, 69. Arouna Koné - 19. Pudil, 92. Kalivoda

Sevilla: Palop - Dani Alves, Escudé, Boulahrouz, Dragutinovič - Jesús Navas (75. Duda), Poulsen, Keita, Adriano (81. Hinkel) - Luis Fabiano (64. Arouna Koné), Kanouté

Slavia: Vaniak - Hubáček, Suchý, Ĺ ourek, Dřížďal (46. Ivana) - Krajčík, Janda (63. Kalivoda), Ĺ vec, Kalivoda, Belaid (70. Volešák), Pudil - Vlček