Zpět na » Evropská liga » Rangers po penaltách postoupili do finále Poháru UEFA

Evropská liga - Rangers po penaltách postoupili do finále Poháru UEFA

Rangers po penaltách postoupili do finále Poháru UEFA © -

0

01.05. - Review: Ani odveta semifinále Poháru UEFA mezi Fiorentinou a Glasgow Rangers příliš mnoho branek nepřinesla. O postupu skotského celku rozhodl v penaltovém rozstřelu Nacho Novo a poslal tak Rangers do finále, kde se utká s překvapením letošní sezóny Zenitem Petrohrad, který vyřadil Bayern Mnichov po domácí jednoznačné výhře 4:0.

Fiorentina 0:0 Glasgow Rangers

(2:4 po penaltovém rozstřelu)

V odvetě semifinále Poháru UEFA přivítala Fiorentina na svém stadion Artemio Franchi Glasgow Rangers. První utkání v Ibrox Parku skončilo bezbrankovou remízou a výhodu domácího prostředí měl tentokrát italský celek. Domácí ještě nikdy doma neprohráli s celkem ze Skotska. Marco Donadel se po karetním trestu vrátil do záložní řady florenského celku. Velký pozor si museli dávat Adrian Mutu, Alessandro Gamberini, Tomáš Ujfaluši, Massimo Gobbi a Riccardo Montolivo, aby nedostali žlutou kartu, protože by si případné finále kvůli kartám nezahráli. Hosté postrádali stopera Davida Weira, naopak se vrátili do základní sestavy Barry Ferguson a Kevin Thomson.

Hned od úvodních minut bylo vidět, že obě mužstva budou hrát hodně opatrně. Domácí se více tlačili do útoku, nicméně branku hostů pořádně ohrozili až ve 25. minutě, kdy Gobbi nacentroval z levé strany, hostující brankář Alexander nedokázal míč ze vzduchu zkrotit do svých rukavic, ale nebezpeční zažehnali obránci Rangers. V 31. minutě nacvičenou situaci po rohovém kopu zakončoval Mutu, ale hosté jeho střelu zablokovali. Hosté spoléhali na protiútoky, ale v první půli nebyli vůbec nebezpeční. Domácím se před přestávkou zranil Donadel, kterého střídal Zdravko Kuzmanovič.

Druhá půle začala podobně jako ta první. V 52. minutě Mutu poslal z levé strany střílený přízemní centr, do kterého vlétl Pazzini, ale branku minul. Viola jednoznačně udávala tempo hry, Rangers se pouze bránili. V 62. minutě se míč dostal k Ujfalušimu, který ho z otočky z voleje poslal jen těsně nad. Hosté poté více přiostřili hru a také si vytvořili první šanci zápasu, ale Davis z protiútoku Freye nepřekonal. Poté kouč Cesare Prandelli poslal na hřišti Christiana Vieriho, ke kterému se snesl míč k zadní tyči, "Bobo" si ale zamotal míč pod nohy a vhodnou chvíli ke skórování prováhal. V 85. minutě chyboval Gobbi a Whittaker následnou střelou řádně protáhl Freye. Zápas po 90. minutách skončil bez branek a prodlužovalo se.

Hned na začátku prodloužení viola promarnila dvě vyložené příležitosti. Vieri zkoušel štěstí z dálky, ale jeho střela šla jen těsně vedle a o minutu později se do vzduchu pověsil Kuzmanovič na centru Mutua, ale hlavou minul hostující branku. Ve 109. minutě se nechal zbytečně vyloučit Cousit, který v přerušené hře atakoval hlavou Liveraniho a byl vyloučen. Poté měl velkou šanci Novo, ale Freye jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Rozhodovat se muselo v penaltovém rozstřelu. Jako první penaltu nedal hostující Ferguson, poté se ale hosté ze značky pokutového kopu nemýlili a jelikož Alexander vychytal Liverani a Vieri branku přestřelil, Rangers se radují z postupu do finále Poháru UEFA.

Fiorentina: Frey, Jorgensen, Ujfalusi, Gamberini, Gobbi, Liverani, Donadel (Kuzmanovic 41), Montolivo, Santana (Semioli 94), Pazzini (Vieri 78), Mutu
Rangers: Alexander, Broadfoot, Weir, Cuellar, Papac, Novo, Hemdani, Thomson, Davis (Novo 81), Ferguson, Darcheville (Cousin 64)
ČK: Cousin 110 (Rangers)
Rozhodčí: De Bleeckere (Belgie)

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.

Jakub Košťan / FotbalPortal.cz / fifa.com

Lanas - 14.05. Odpovědět

nevite nekdo kde se to da sledovat na netu

Lanas

teda takovouhle dvojici ve finále jsem nečekal.Hned na začátku jsem si myslel že to vyhraje Bayern a ten vypad a Petrohrad který prohrál první zápas ve skupinách jsem čekal že ani nepostoupí.Jinak Rangers jsem tak trochu čekal.Je to pohárovej klub.Ale zase je dobré že je ta tahle dvojice.Alespoň bude naco koukat

Michal Kunc
poži - 03.05. Odpovědět

OMFG..to bude hrozně tudný finále UEFA Petrohrad - Rangers !! jo a Mates Pogrebnak nebude hrat finale ptz stojí za karty Smajlík 10

poži
Mattess - 02.05. Odpovědět

Nevyhrál lepší ale Šťastnější ale i tak to ve Fotbale bývá Finále vidím na 1:0 pro petrohrad,jediný Gol zápasu pavel Pogrebňak

Mattess

Ať si všichni nadávají že Rangers hráli antifotbal,ale na tohle se přeci nehraje měli dobrou obranu,štěstí a lepší mušku při penaltách.Kdyby Fiorentina chtěla tak gól dá!Ale Rangers nechtěli a tak gól nedostali!Všem fanouškům Fiore...ste ... neumíte uznat porážku!

West Dave 8.1
Maty - 02.05. Odpovědět

Oni se všichni navážejí do italských týmů, když betonují, tak se nediv, že fanoušci italského fotbalu se opřou do týmu z ostrovů, když v zápase předvede to samé.

Maty

A to řekl kdo?

sd. Kančík BLACK
willi - 02.05. Odpovědět

jo, fanousek italsky ligy bude nadavat nekomu, kdo jejich styl kopci... hmm zajimavy...

willi

Týmy z ostrovů přece nebetonují... Včera Rangers betonovali, tak se divíš, že rýpou?

Maty
- 02.05. Odpovědět

Gratulace k postupu Smajlík 18 je to člen "modré Aliance" a musíme mu prát v uspech ,přece jenom podpora našich "Headhunters" se nazopíná Smajlík 18

Aaron - 02.05. Odpovědět

Jj, možná bejvávalo

Aaron

do háje ty jo, takovýhle kraviny mě akorát posrávaj tipovačku, bych to na rangers vůbec netipoval,do pytle..... Smajlík 15 Smajlík 15 Smajlík 15 Smajlík 15

(-:DEJF:-)
Vosky - 02.05. Odpovědět

Zápas jsem neviděl. Podle komentářů byla Fiorentina lepší. Řekl bych, že v současné době to je díky rozpoložení Rangers, kterým s v SPL nedaří. V této sezóně jsem viděl několik jejích zápasů a pokaždé až na utkání se Sportingem (hlavně kvůli Sportingu, kterej stál v 10 na vápně) hráli perfektní fotbal. Postup jim přeju a pokud si dobře pamatuju, tak Fiorentina si nezasloužila postoupit pro změnu přes Everton, kterej jí v Goodison Parku mlel na kousky. Jenže prohrála taky na penalty.

Vosky

Řekněme to na rovinu, oba zápasy stály vesměs za h.... V tomto zápase byla sice Fiorentina mírně lepší, ale Alexandera výrazně neohrozila. Škoda, že Bobo neproměnil nějakou ze svých šancí. Na penalty jsem věřil Viole, ale nepovedli se jim. Postoupil horší, z těchto dvou zápasů, ale v pohárové Evropě to není nic ojedinělého.. Gratulace Aaronovi a jeho oblíbeným Gers. ;)

Maty

Díky, škoda, že spíš tohle nebylo finále, protože Fiorentině jsem to i trochu přál. Jinak souhlasím s tím, co jsi napsal.

Aaron
Carlos - 02.05. Odpovědět

Vlez prdelka....

Carlos

Jaká vlez prdelka? S Aaronem jsme kámoši, tak nechápu, proč mu nemůžu popřát k postupujeho oblíbenému týmu. Máš nějaký problém?

Maty

Oh, to jsem nevěděl že se znáte osobně. Že se nezmínil... Pohybují že by se bavil s fans Italského betonu. Dále nevím o tom že by Aaron vlastnil nebo trénoval Rangers. Aaron fandí nebo jsem si aspoň myslel Tottenhamu. Gers jsou mu sympatičtí. Kids

Carlos

Neznáme se osobně, kamarádi na FP. Rangers má podle toho, co jsem četl rád a přeje jim. A opět se ptám, máš nějaký problém, že máš nutkání mě řešit?

Maty

Proč bych se s fandou italského fotbalu nemohl bavit? To, že nemusím moc italský fotbal, tak neznamená, že se nemůžu bavit s fanoušky tohoto fotbalu. Já se neřídím fotbalovým živote, ale normálním svým životem ;)A říkal Maty, že jsem fanda Rengers? Neříkal. Řekl jen, že je to můj oblíbený tým a to taky je ;)....Teď nechápu co o ti jde Carlosi. Jsem docela překvapený...Sorry, že jsem se do vaší diskuse zapletl, ale to jsem nemohl nechat jen tak ;)

Aaron

Mě o nic nejde ;))

Carlos
Lucas - 02.05. Odpovědět

Ach jo Smajlík 13 ...Viole jsem přál finále z celýho srdce...a říkal jsem to - pokud dojde na penalty nejspíše vyhrají Skotové Smajlík 10

Lucas
tunak - 02.05. Odpovědět

Já přál pochopitelně asi spíš Gers, sice Florencii mám strašně rád, ale Glasgow je stará průmyslová metropole a old firms jsou jedny z nejúžasnějších klubů na světě, nadto v dresu violky by včera nedal góla asi ani centrforward Michelangelo, takže si Fiorentina postoupit určitě nezasloužila. Za dva zápasy musí s kádrem, jekej má, předvést mnohem víc. Montolivo k ničemu, Liverani se nedostal do zakončení, Mutu dřel, ale byl nalevo dost ztracenej, měl hrát uprostřed, Gobbi vynikající, Jorgensen dobrej, stopeři... no celkem jo - ale jinak bída. Santana si akorát zaskákal, Pazzini nulovej, Vieri ukázal, že se umí postavit, kam je třeba, ale vystřelit nikdy pořádně neuměl, Zdravko celkem dobrej, ale střílel hrozně. A penalty? Na hráčích violy bylo viděl, že si to prohrají. Montolivo se ani nekoukal, co gólman dělá, Vieriho komentovat netřeba, můžou si s Robbertem Baggiem podat ruce, Liverani měl trochu smůlu, ale kopnul to taky zle.

tunak
Brain32 - 02.05. Odpovědět

Nespravedlivý výsledek ... Smajlík 11

Brain32

Stejně jako Gambrinus liga...

No, nevěděl jsem kemu fandit. Rangers v SPL můj nejoblíbenější klub (ve Skotsku ale Livingston [ne Levingstón Smajlík 3 ]) a Fiorentina, té fandí můj kamarád z Dačic. Každopádně abych se vyjádřil k Vierimu, fotbalista skvělý, ale s penalta asi tak jako Seedorf. Za ty prachy co dostávajú tak mosijú tu branku aspoň trefit. Smajlík 10 Čistě můj názor.

Výborně!!!!!!!!!! Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Fiorentina ať táhne do hnoje Smajlík 16 Rangers ukázali classu skotské ligy no a se Zenitem už to může dopadnout jakkoli Smajlík 7

Ukázali skvělý antifotbal Smajlík 7

Lucas

no takhle by se do finále postupovat nemělo, ve finále proti Rusům si snad Gers dovolí víc... každopádně je vidět, že i ve Skotsku už mají plně vyspělé evropské týmy a ví jak je třeba v pohárech zahrát :(

ronaldo!

Jj, taky proto dřív neměli britské kluby tolik úspěchů. Chtěli hrát fotbal, ale to se na evr. poháry nehodí...Proto jsou pro mě tyhle poháry nudný a podřadný.

Aaron
KuLich - 02.05. Odpovědět

nejsou pro tebe podřadný Hlavně proto, že se tvůj oblíbený a protěžovaný anglický fotbal nedostal tam kam sis představoval?

KuLich

Smajlík 3 Smajlík 3 Pěkný kulichu Smajlík 2 Smajlík 2

Carlos

Jsi úplně vedle KuLichu...Money League ztratila dávno své kouzlo a letos ji sledoval jen kvůli Man Utd s týmům z Glasgowa. Možná až ji Platini trochu změní, tak změním i názor...Ale i tak je EPL či SPL pro mě rozhodně úplně jiná(lepší) soutěž...Mě nebaví sledovat italské a španělské polehávaní, házenou a nebo přetaktizovanou hru.

Aaron
Zette - 02.05. Odpovědět

a me treba nebavi sledovat fotbal bez poradneho napadu, techniky a kreativity. jen rutinni boj, ktery "zdobi" vetsinu tymu nize nez z top 6

Zette

Tohle není Money League ale pohár UEFA. Každého baví něco jiného ale to nemá nic společného s antifotbalem Gers.

Carlos

A beru ti to snad? Každému se líbí něco jiného a od toho krásně vznikly 3 ligy, které jsou nejlepší a odlišný....Já jen nechápu tu logiku tady, že britské kluby nemají v Evropě úspěchu...Proč by měly. Do 21. století na to doslova sraly. Fanoušci tam touží více po titulu než po poháru v Evropě.

Aaron

Carlos: Já vím, že je to pohár UEFA, ale obě soutěže mají jedno společného - jde o hodně a fotbal v těchto soutěžích stojí z většiny na hovno....Hele ty ani nevíš jak mě štve ten výkon Gers...Firentina si zasloužila postoupit. Gers jen čekali na štěstí, které přišlo. Ale na druhou stranu jsem rád, že jsou ve finále...Navíc Gers nemají kvalitu na to, aby hráli s Fiorentinou vyrovnanou partii natož, aby hráli takový fotbal jako ve své lize. To by pak neměli nárok...Nicméně tam chyběla taková chuť aspoň trochu hrát...A rozhodčí tomu taky moc nepomohl, protože každý menší kontakt útočníka Rangers odpískal

Aaron

Zase tam není takový rozdíl jako mezi Getafe a Bayernem...

Carlos

co k tomu dodat. antifotbal slavi uspech Smajlík 12

Zette
Ibra - 02.05. Odpovědět

Bohuzial Fiora sklamala, mala predsa len viac busit. Bohuzial styl akym hra Rangers prinasa uspech aj na medzinarodnej scene a to som si myslel, ze takymto stylom moze vyhravat len Petrzalka Smajlík 14 na slovensku Smajlík 13 Smajlík 13

Ibra

Jj, je to bohužel tak. Přetaktizovaný fotbal v Evropě přináší úspěch. Proto se Skotové vydali cestou jako Italové a spol a přestali hrát líbivý fotbal :(. Díky tomu jsou ve finále.

Aaron

tak podla mna v Taliansku sa to meni k lepsiemu. Uz je to dost dobre, len Inter sa musi zbavit jednej zataze a najat odbornika, ktory ten kolos rozbehne na 100%

Ibra

Aby jste se neposr...:) Gratuluji Gers. Je dobře, že ve finále na City of Manchester Stadiumu bude hrát britský klub....Sice mě taky zklamali svoji hrou, ale doufám, že ve finále budou hrát víc útočně a sebevědomě.

Aaron
Juwe - 02.05. Odpovědět

hmm a za vsechno muze jenom vieri!!! Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 ja se tak smal kdyz sem videl jak tu branku prekop,este k tomu kopal do prostred!!! Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 a presne jak rikate budeto nejhnusnejsi evropskej fotbal za posledni roky!!! Smajlík 14 uz to vidim za 90 minut to skonci 1:1 prodlouzeni nic!!! a na penalty vyhraje rangers v pomeru 2:1 pac to ty lamy urcite prekopnou!!! Smajlík 3

Juwe
Sushi - 02.05. Odpovědět

Vieri? Ty fandíš Juvwe co .. Smajlík 10

Sushi

Ale Fiorentina si za to může sama. Za dva zápasy nedala gól. Popravdě, taky se moc její hráči nepřetrhli, až teda na krajní beky a Mutua, vždyť o něčem svědčí, že Gobbi byl nejnebezpečnější hráč Violy...

tunak

Zase když se podíváš na střelecký pokusy, tak tam je jasně patrné, kdo byl lepší

KuLich
pepinho - 01.05. Odpovědět

Mohlo to být skvělé finále. Prostě ozdoba fotbalu -> Bayern vs. Fiorentina.....Ale bude z toho hnus nadruhou.