Zpět na » Evropská liga » Rangers doma uhráli s Fiorentinou pouze bezbrankovou remízu

Evropská liga - Rangers doma uhráli s Fiorentinou pouze bezbrankovou remízu

Rangers doma uhráli s Fiorentinou pouze bezbrankovou remízu © gazzetta.it - Adrian Mutu

0

25.04. - Fiorentina začala v Ibrox Parku lépe a vytvořila si šance, které neproměnili Mutu a Jorgensen. Ve druhém poločase hráli domácí odvážněji, Freye však neohrozili. Výsledek se hodí spíše skotskému týmu, kterému stačí v odvetě vstřelit gól a remízovat.

Glasgow Rangers 0:0 Fiorentina

Ibrox Park

Začátek zápasu byl velmi opatrný, týmy čekaly na nápady soupeře a možnosti vyrazit do protiútoku. Rangers hráli tak, jak trenér Smith naordinoval - snažili se nedostat gól, který by mohl být v pohárové matematice smrtící. Skotský tým musel nastoupit bez některých hráčů základní sestavy, Fiorentina se i díky tomu dostala v prvních deseti minutách do několika nebezpečných akcí. Ve dvanácté minutě přišla první střela na bránu, postarala se o ni nejzářivější hvězda hostí Adrian Mutu. Alexander si s ní poradil, stejně jako s pokusem Pazziniho o pár chvil později. Domácí odpověděli osobní akcí Darchevilleho, který sám prošel téměř polovinu hřiště, než jeho slabou střelu zneškodnil Frey. V osmnácté minutě po Kuzmanovičově chybě střílel Whittaker, jehož střela však skóre nezměnila. Dalším ohrožením branky domácích byla střela Jorgensena ve čtyřiadvacáté minutě, brankář však opět kryl.

Cuellar & Pazzini

Pomalu se začaly objevovat taktické tahy obou koučů: hráči Violy zdojovali Darchevilleho, který byl nebezpečný kdykoli měl míč na noze. Domácí trenér posunul Nova doprostřed, aby znepříjemňoval život Liveranimu, mozku Fiorentiny. Hosté přesto zápas kontrolovali a snažili se ohrozit branku domácích jak po centrech, tak rychlými kombinacemi. Santana ve čtyřicáté minutě nevyužil přihrávku Mutua, která si říkala o gól. Pak zápas ztratil tempo a do kabin se šlo za stavu 0:0, který byl milosrdný pro domácí.

Cesare Prandelli

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Fiorentina, která se snažila držet míč na svých kopačkách a hledat volná místa v domácí obraně, zatímco domácí čekali na protiútoky. V jednom z nich se octl Novo, Frey byl však pozorný. Ten samý hráč se snažil překvapit střelou z dálky, balón však mířil nad branku. Další nebezpečnou akci skotského týmu zastavil skvěle Ujfaluši. Smith pak vystřídal dva své nejnebezpečnější hráče, Darchevilleho a Nova, na jejichž místa poslal čerstvé Cousina a Buffela. Velký účinek to však nemělo, naopak úroveň technické vyspělosti skotského týmu tím ještě utrpěla a k vidění byly obrovské chyby. Kouč domácích Prandelli se v závěru pokusil využít střeleckých zkušeností Christiana „Boba“ Vieriho, bylo však už příliš pozdě. Fiorentina tak z ostrovů odváží bezbrankovou remízu, i když si asi zasloužila o něco víc. Rangers mohou být s výsledkem spokojeni, taktický záměr vyšel a pohárová matematika jim nahrává.

Tomáš Ujfaluši

Český zadák Fiorentiny Tomáš Ujfaluši k zápasu řekl: „Očekávali jsme toto bouřlivé prostředí, je krásné tady hrát. Odehráli jsme výborné utkání především vzadu, byli jsme dobře organizovaní. Oni nedosáhli ničeho významného. Chybí nám vstřelený gól a troška štěstí. Přesto můžeme být s výsledkem 0:0 spokojeni. Doma do toho dáme vše, musíme opakovat výkon v obraně a jsem si jistý, že v útoku budeme efektivnější.“

Tifosi ACF

GLASGOW RANGERS (4-5-1): Alexander, Broadfoot, Weir, Carlos Cuellar, Papac, Whittaker, Hemdani, Davis, Dailly, Novo (Buffel 59´), Darcheville (Cousin 59´). (Smith, Buffel, Boyd, Gow, Webster, Cousin, Faye). Trenér: Smith
FIORENTINA (4-3-3): Frey, Jorgensen, Gamberini, Ujfalusi, Gobbi, Kuzmanovic, Liverani, Montolivo, Santana, Pazzini (Vieri 80´), Mutu. (Lupatelli, Kroldrup, Dainelli, Pasqual, Potenza, Osvaldo, Vieri). Trenér: Prandelli
Rozhodčí: Vassaras (Řecko)
Poznámky: Diváků: 49146. ŽK: Santana, Gobbi, Gamberini. Rohy: 1-3. Nastavený čas: 1´, 2´

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.