Zpět na » Evropská liga » Zenit uhrál na hřišti Bayernu remízu

Evropská liga - Zenit uhrál na hřišti Bayernu remízu

Zenit uhrál na hřišti Bayernu remízu © -

0

24.04. - Review: Zenit Petrohrad v prvním utkání semifinále Poháru UEFA na hřišti Bayernu Mnichov remizoval 1:1. Za domácí se v 18. minutě trefil Ribery, o dělbě bodů rozhodl vlastní brankou z minuty 60. Lucio

Bayern Mnichov - Zenit Petrohrad 1:1 (1:0)
Góly:

18´ [1 - 0] F. Ribery

60´ [1 - 1] F. Lucio (vlastní gól)

Už ve druhé minutě pálil po centru Jansena a hlavičce Podolskiho Schweinsteiger do tyče. I další šance patřila domácím. Překrásný diagonální pas Riberyho našel Schweinsteigera, který po zpětné přihrávce Lahma promarnil velkou příležitost střelou mimo. V šestnácté minutě byl odpískán pokutový kop po faulu Rickena na Zé Roberta. Ribery ho ale zahrál špatně, přímo do Malafeeva, ten však nešťastně míč vyrazil přímo před penaltového exekutora, který už se napodruhé zmýlit nemohl. Po rohovém kopu v pětadvacáté minutě hlavičkoval nebezpečně Lucio, Malafeev však tentokrát dobře zasáhl. Těsně před závěrem prvního dějství měl Bayern své vedení zvýšit. Rychlý protiútok vedl Schweinsteiger, místo přihrávky na jednoho z dobře postavených spoluhráčů však zvolil individuální zakončení, které bylo nepřesné. I úvod druhého poločasu patřil domácím. Po nepovedeném zakončení Kloseho a Riberyho pálil Schweinsteiger jen do gólmana. Udeřit mohlo i na druhé straně. Po akci Arshavina dostal ve třiapadesáté minutě prostor k zakončení Fayzulin, trefil však jen tyč. O sedm minut později už bylo vyrovnáno. Po perfektní ráně Fayzulina zleva si míč srazil do vlastní brány Lucio. Těžko však se střelou protivníka mohl něco dělat. Bayern se vrhl do ofenzívy, obrovsky neefektivního Schweinsteigera vystřídal Lell. Za zraněného Kahna musel na hřiště Rensing. V osmasedmdesáté minutě se na levém křídle uvolnil Ribery a odcentroval na Lucia, jeho hlavičku ale fantasticky vyrazil Malafeev. O pět minut později následovala šance na druhé straně. Protiútok Zenitu vedl Fayzulin, vytvořil si prostor, vystřelil do brány mezi nohama Rensinga, v poslední chvíli však míč vykopl Zé Roberto. V další velké příležitosti ruského celku pálil Arshavin nad. Ten samý hráč o několik chvil později využil sklepnutí Pogrebnyaka, svůj halfvolej ale poslal mimo tři tyče. V nastavení si mohl výhru zajistit přece jenom Bayern. Tyč nastřelil v jednadevadesáté minutě po přímém kopu Podolski. V samém závěru mohl zápas rozhodnout Klose po hlavičce Lucia, míč však jeden z fotbalistů Zenitu stihl vykopnout z brankové čáry.