Zpět na » Evropská liga » Monumentální souboj Getafe s Bayernem rozhodnut v posledních vteřinách prodloužení

Evropská liga - Monumentální souboj Getafe s Bayernem rozhodnut v posledních vteřinách prodloužení

Monumentální souboj Getafe s Bayernem rozhodnut v posledních vteřinách prodloužení © -

0

11.04. - Review: Getafe odehrálo téměř celý zápas v deseti, minutu před koncem prvního dějství se ale dostalo do vedení. To ztratilo minutu před koncem poločasu druhého. Následovalo prodloužení, během několika desítek sekund si domácí vypracovali náskok 3:1, ten ale také v poslední pětiminutovce promarnili. Šťastnější Bayern Mnichov tak díky brankám vstřeleným na hřišti soupeře po remíze 3:3 postupuje do semifinále Poháru UEFA

Getafe - Bayern Mnichov 3:3 (1:0), první zápas 1:1, postupuje BAYERN

Góly:

44´ [1 - 0] C. Contra

89´ [1 - 1] F. Ribery

91´ [2 - 1] F. Casquero

93´ [3 - 1] Braulio

115´ [3 - 2] L. Toni

120´ [3 - 3] L. Toni

Už ve třetí minutě pálil nebezpečně hrdina prvního vzájemného střetnutí Cosmin Contra, jeho pokus z pravého křídla na vzdálenější tyč nebyl ale přesný. O dvě minuty později muselo Getafe do deseti, de la Red stáhl Kloseho a podle názoru sudího tak musel jako poslední hráč domácích v poli obdržet červenou kartu. O chvíli později následoval přímý kop Bayernu, ten zpracoval rukou Klose a střelil do tyče, míč se odrazil k Tonimu, ten nezaváhal. Rozhodčí si však dotyku ruky všiml, a proto gól správně neuznal. Ve dvacáté minutě přišla další rána pro domácí, zraněného Ucheho musel vystřídal Belenguer. V minutě třiatřicáté si na roh Riberyho nebezpečně naskočil Demichelis, mířil ale nad. I další šance patřila hostům, Abbondanzieri podskočil centr a jeho chybu Bastian Schweinsteiger nepotrestal, když pálil vedle. Minutu před koncem první půle se domácí prosadili, hrdinou okamžiku byl rumunský pravý bek Cosmin Contra. Po nepovedené spolupráci Van Bommela a Demichelise se k míči dostal Contra, vběhl do pokutového území a svou krásnou dělovkou za Kahnova záda nahoru do branky poslal Getafe do vedení. O poločase nahradil Lella Jansen.

Úvod druhého dějství patřil hostům. V padesáté minutě nebyl uznán gól Toniho pro předchozí faul na Belenguera. O šest minut později přeskočil Toniho vysoký míč, Ital se skácel k zemi, k míči se dostal Klose a jeho hlavička mířila těsně mimo. Jen o několik vteřin poté tečoval nebezpečně přízemní centr z levé strany Schweinsteiger. V šedesáté minutě pálil Casquero poté, co se zbavil svého strážce na hranici pokutového území těsně vedle vzdálenější tyče Kahnovy branky. Následoval střídání, Braulio nahradil del Morala. V šedesáté třetí minutě si centr zleva na hrudi zpracoval Klose, z dvanácti metrů namířil svůj volej ale pouze nad. Střídali také hosté, Schweinsteigera nahradil Sosa. Zareagoval rovněž kouč domácích, na hřiště poslal místo Contry Maria Cotela. V obrovské šanci se v osmašedesáté minutě octli hráči Getafe. Jaime Gavilán si naběhl na útok vedený Brauliem přes střed pole, obešel Kahna, ale nedokázal přesně zamířit. Na druhé straně pálil v minutě sedmdesáté v podobně velké příležitosti Sosa z voleje jen do tyče. O pět minut později střídali hosté naposledy, místo Zé Roberta se do hry dostal Podolski. Bayern mohl srovnat v osmdesáté minutě, po rohovém kopu pálil velmi nebezpečně na vzdálenější tyč Toni. Udeřit mohlo i na druhé straně, o šest minut později pálil Gavilán, míč se dostal opět k němu, napodruhé zvolil přihrávku na Braulia a jeho pokus byl zblokován. Nakonec Bayern stejně vyrovnal. Minutu před koncem druhého dějství se z voleje prosadil z deseti metrů Ribery. Do konce normální hrací doby už se nic nestalo, na řadu tedy přišlo prodloužení.

To patřilo domácím. Tedy alespoň ze začátku. Už v devadesáté třetí minutě poslal Getafe do vedení absolutně překrásnou brankou Casquero, z osmnácti metrů vypálil a jeho střela se odrazila od bližší tyče do brány. Co hůř pro hosty, o chvíli později už to bylo 3:1. Lucio při snaze odvrátit přízemní centr uklouzl a Braulio napravil svou předchozí chybu, když tentokrát nezaváhal. Ve sté minutě mohlo udeřit opět na obou stranách, šance Toniho byla zblokována, příležitost Gavilána skončila mimo tři tyče.

Druhá půle prodloužení patřila pro změnu hostům. Ve stopatnácté minutě vykřesal Bayernu jiskru naděje Toni, když po přímém kopu brankář Abbondanzieri neudržel v rukavicích míč a italský střelec ho pohodlně dopravil do branky. Dílo bylo dokonáno vzhledem k vývoji utkání stylově v minutě stodvacáté. To byl v pokutovém území Getafe i brankář Kahn, míč však letěl na hlavu Toniho a ten nezaváhal. Šťastnější Bayern Mnichov se tak raduje z postupu do semifinále Poháru UEFA. Monumentální zápas.