Zpět na » Evropská liga » Fiorentina vyhrála v Eindhovenu a postoupila do semifinále

Evropská liga - Fiorentina vyhrála v Eindhovenu a postoupila do semifinále

Fiorentina vyhrála v Eindhovenu a postoupila do semifinále © goal.com - Fiorentina

0

10.04. - Review: Fiorentina měla v Nizozemsku velmi těžkou pozici a po velmi dobrém výkonu si z Eindhovenu přivážejí vítězství 2:0 a taky postup do semifinále Poháru UEFA. Hlavním hrdinou střentuní byl rumunský kanonýr Adrian Mutu, který dvěmi brankami poslal italský celek do dalšího kola.

PSV Eindhoven 0:2 Fiorentina

(38 a 53 Mutu)

Čtvrtek nabídl odvety čtvrtfinále Poháru UEFA a jedním z nich byl duel PSV Eindhoven s Fiorentinou. Na Philips Stadium byli favorité domácí hráči, kteří si z prvního duelu přivezli nadějnou remízu 1:1. Nizozemský mistr se musel obejít bez zraněného Ibrahima Affellaye a vykartovaného Jeffersona Farfána. Jejich místa v základní sestavě zaujali Otmar Bakkal a Balácz Dzsudzsák. Hostující kouč Cesare Prandelli postrádal Franca Semioliho, v záloze nahradil Donadela překvapivě Kuzmanoviče.

Fiorentina chtěla začít aktivně, nicméně domácí pozorně bránili a spoléhali se podle předpokladů na protiútoky. Jako první zahrozil Koevermans, ale Frey ho střelu vyrazil. Na druhé straně našel Mutu Gamberiniho, který hlavičkoval těsně vedle levé tyčky. Viola měla více ze hry, ve 27. minutě Montolivo přešel přes Méndeze a nahrával před Gomese a Salcido si málem srazil míč do vlastní sítě, ale naštěstí pro domácí svou branku přestřelili. Ve 38. minutě se ale Italové už dočkali. Liverani přiťukl míč z přímého kopu k Mutuovi, který z třiceti metrů krásně vymetl pavučinu v pravé šibenici Gomesovy brány. První půle skočila zaslouženým vítězstvím Fiorentiny 1:0.

Domácí kouč do druhého poločasu poslal na hřiště Lazoviče, který nahradil Bakkala. Eindhoven hrál aktivně, ale "Fialky" se ubránili, naopak uhodilo na druhé straně. Jörgensen nahrál Pazzimu, jehož střelu vyrazil Gomes, k míči se dostal Adrian Mutu a svou druhou brankou zvýšil na 2:0. Následně si pohrál Montolivo s dvěmi domácími hráči a Gomes jeho technickou střelu pouze vyrazil na roh. Poté Pazzini křižnou střelu jen těsně minul levou tyč, domácí z protiútoku mohli zkorigovat skóre, ale Lazovič branku přestřelil. V 75. minutě Dzsudzsák našel centrem Lazoviče, ten ale v obrovské šanci minul branku. V 80. minutě přistrčil v pokutovém území Ujfaluši Lazoviče a rozhodčí nařídil penaltu, Simonse ale vychytal Frey. V závěru utkání se srazil Gamberini s Freyem, což odnesl daleko více hostující gólman, který do konce zápasu pokulhával kvůli poraněnému kolenu. Fiorentina tedy vyhrála v Nizozemsku 2:0 a postupuje do semifinále.