Zpět na » Evropská liga » Zenit si postup pohlídal

Evropská liga - Zenit si postup pohlídal

Zenit si postup pohlídal © -

0

10.04. - Fotbalisté Zenitu Petrohrad sice doma prohráli s Leverkusenem 0:1, ale na postup jim to přesto stačilo. Z venku si totiž přivezli luxusní výhru 4:1.

Vyrovnané utkání rozhodla osmnáctá minuta. Bulykin se dostal s míčem až před Malafeeva a po té už neměl žádný problém dopravit míč do branky. Utkání se neslo v přátelském duchu, protože o postupu bylo po úvodním zápase prakticky rozhodnuto.

Zápas ale mohl nakonec skončit remízou. Pět minut před koncem Haggui fauloval Pogrebnyaka a kopala se penalta. Jenže tou Tymoschuk trestuhodně pohrdl a hosté se tak rozloučili s Pohárem UEFA vítězstvím 1:0.

Zenit Petrohrad - Leverkusen 0:1 (0:1)
Branka: 18. Bulykin. Rozhodčí: Mejuto González - Jiménez, Guadamuro. ŽK: Castro, Freier, Sinkiewicz.
Zenit: Malafeev - Anyukov, Shirokov, Krizanac, Sirl - Denisov, Tymoschuk, Zyrianov, Fayzulin (87. Radimov) - Arshavin, Pogrebnyak
Bayer Leverkusen: Adler - Castro, Callsen-Bracker, Haggui - Sarpei, Schwegler (59. Rolfes), Sinkiewicz, Freier (68. Kiessling), Schneider - Dum (75. Gekas), Bulykin