Zpět na » Evropská liga » Rangers zklamali a se Sportingem remizovali 0:0

Evropská liga - Rangers zklamali a se Sportingem remizovali 0:0

Rangers zklamali a se Sportingem remizovali 0:0 © -

0

03.04. - Sporting Lisabon dnes přijel podruhé v rámci Poháru UEFA na ostrovy, po Boltonu je ve Skotsku čekal přemožitel Werderu Brémy, glasgowští Rangers. Zápas nakonec po nudném průběhu skončil bezbrankovou remízou.

Sporting Lisabon přijel na ostrovy v Poháru UEFA podruhé v řadě, tentokráte ale do Skotska, kde je čekal Rangers. Na Ibrox Parku jsou velmi dobře naladění, modrá polovina Glasgowa míři za skotským titulem.

První poločas na Ibrox Stadium nestál téměř za nic, Rangers svou hrou štvali skotské komentátory i vlastní fanoušky a Sportingu hrozili jen ze střel z dálky. Naopak Portugalci nikam nespěchali, hráli s míčem, a i když se k ničemu nedostali, stejně tak k ničemu nepustili domácí.

Největší šanci měl Lee McCulloch až v závěru první půle. Z 22 metrů vyslal nebezpečnou střelu a Patricio musel porpvé v zápase zasáhnout.

Druhý poločas se opět nesl ve znamení střel z dálky, první vyslal Steven Davis mimo, zatímco Sporting byl o chvíli později mnohem nebezpečnější. Po rychlém brejku do otevřené obrany Rangers Leandro Grimi pálil jen na McGregora a ten s drobnými problémy kryl.

Grimi byl pri střelbě z dálky aktivní, v 62. minutě vyslal na McGregora další střelu, tentokráte těsně minul. O čtyři minuty později se předvedl pro změnu Vukčevič, ale jeho pokus v pohodě kryl skotský brankář.

Rangers ani v druhé půli nepředváděli žádný ohromují výkon, z jejich strany chyběl jakýkoli nápad a čas pomalu ubíhal. Zbytek zápasu poznamenali jen standatní situace, ale největší příležitost v podobě přímého kopu Velosa skončila v rukavicích McGregora, a tak zápas skončil zaslouženou remízou 0:0.

Rangers FC - Sporting Lisabon 0:0
Statistiky

Rangers: McGregor, Broadfoot, Cuellar, Weir, Papac, Hemdani, Thomson, Davis, Ferguson, McCulloch, Darcheville
Sporting: Rui Patricio, Abel, Tonel, Anderson Polga, Grimi, Joao Moutinho, Veloso, Izmailov, Romagnoli, Liedson, Vukcevic