Zpět na » Evropská liga » Fiorentina pouze remizovala s PSV

Evropská liga - Fiorentina pouze remizovala s PSV

Fiorentina pouze remizovala s PSV © fifa.com - Fiorentina - PSV

0

03.04. - Review: První zápas čtvrtfinále mezi Fiorentinou a PSV Eindhoven skončil remízou 1:1. Domácí celek šel do vedení díky trefě kanonýra Adriana Mutua, ale nizozemský celek rychle odpověděl přesným zásahem Dannyho Koevermanse a veze si tak z Florencie hodně nadějný výsledek 1:1 do odvety, která se hraje za týden.

Fiorentina 1:1 PSV Eindhoven

(56 Mutu - 63 Koevermans)

Jedním ze čtvrtečních čtvrtfinále Poháru UEFA byl duel mezi Fiorentinou a PSV Eindhoven. Na Stadio Artemio Franchi byli domácí mírným favoritem, úspěšně totiž zatím zvládají boj s AC Milan o čtvrté místo zaručující kvalifikaci do Ligy mistrů v příští sezóně. Nizozemský celek suveréně prochází letošní sezónou v domácí lize Eredivisie, kterou vede. Kouč Cesare Prandeli nemohl počítat se službami Franca Semioliho, naopak se po zranění vrátili Tomáš Ujfaluši a Alessandro Gamberini. Hostující trenér Sef Vergoossen se musel obejít bez Alcidese a záložníka Ismaile Aissatiho, naopak záložník Jason Cullina a Edison Mendez nastoupili v základní sestavě.

Domácí začali hodně aktivně, už ve druhé minutě nacentroval Mutu, ale Pazziniho hlavičku skvělým zákrokem zneškodnil Gomes. Na druhé straně potáhl míč po straně Farfan, ale Koevermans nepřekonal domácího brankáře. O chvíli později natáhl z 25 metrů Kuzmanovič, ale Gomes dobrým zákrokem vyrazil míč na tyč. Fiorentina měla celý první poločas daleko více ze hry, nicméně se nedokázali prosadit. V 31. minutě pálil Ujfaluši, ale Gomes předvedl reflexivní zákrok a míč vyrazil. Mutu byl v ofenzívě florenského celku hodně aktivní, nicméně se nedokázal v první půli prosadit. Na druhé straně měl obrovskou šanci opět Koevermans, ale z dobré pozice mířil nad břevno.

Po odpískání druhého poločasu si jako první šanci vytvořili hosté, kteří se dostali do protiútoku, ale Afellay Freye nepřekonal. Poté Farfan obral o míč Gobbiho, nahrál Koevermansovi, kterého vychytal skvělý Frey. Z ničeho nic ale udeřilo na druhé straně. Frey dlouhým odkopem poslal míč na druhou stranu hřiště, balón hlavičkou prodloužil Pazzini k Mutuovi, který překonal Gomese. Po hodině hry se zranil hostující brankář Gomes, kterého nahranil Bas Roorda. Nizozemci se dočkali vyrovnání v 63. minutě, kdy se přece jenom trefil v tomto utkání aktivní Danny Koevermans, který byl poté vystřídán. O chvíli později vlétl to pokutového území Montolivo, ale jeho střelu zblokoval Salcido. Ten samý hrá poté pálil z voleje, ale Roorda jeho střelu vyrazil nohou. O dvě minuty poté zkoušel štěstí Mutu, ale Roorda jeho pokus vyrazil, stejně jako hlavičku Vieriho z následného rohu. Poté ze 30 metrů natáhl Montolivo, ale Roorda chytal skvěle. PSV nakonec ubránili výsledek a vezou si do odvety nadějnou remízou 1:1.

Fiorentina: Frey, Jorgensen, Gamberini, Ujfalusi, Gobbi, Kuzmanovic (Donadel 67), Liverani (Vieri 76), Montolivo, Santana (Osvaldo 93), Pazzini, Mutu
PSV Eindhoven: Gomes (Roorda 60), Kromkamp, Marcellis, Salcido, Rajkovic, Mendes, Simons, Culina, Farfan (Vayrynen 95), Afellay, Koevermans (Lazovic 64)
Rozhodčí: Duhamel (Francie)

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.