Zpět na » Evropská liga » Zenit deklasoval Leverkusen

Evropská liga - Zenit deklasoval Leverkusen

Zenit deklasoval Leverkusen © -

0

03.04. - Fotbalisté Zenitu Petrohrad vyhráli nečekaně vysoko v Leverkusenu. Prakticky si tak zajistili postup do semifinále.

Ve vyrovnané první půli šli nejprve do vedení hosté. Ve 20. minutě se trefil Arshavin. O třináct minut později sice vyrovnával Kiessling, ale Zenit spustil gólovou smršť ve druhém poločase, kdy asi rozhodl o svém postupu. Mezi 53. a 64. minutou se totiž jeho hráči gólově prosadili třikrát.

V dresu Petetrohradu odehrál celý zápas český hráč Radek Šírl. Odveta je na programu za týden. Výkop je na petrohradském stadionu stanoven na 18:30.

Leverkusen - Zenit Petrohrad 1:4 (1:1)
Branky: 33. Kiessling - 20. Aršavin, 52. Pogrebňak, 61. Anjukov, 64. Denisov. Rozhodčí: Benquerenca - Miranda, Ferreira (všichni Portugalsko). ŽK: Barnetta, Friedrich - Krizanac. Diváci: 19.500 (vyprodáno).
Leverkusen: Adler - Castro, Friedrich, Haggui, Gresko (67. Sarpei) - Vidal (67. Sinkiewicz), Rolfes - Schneider (63. Barbarez), Barnetta, Kieß,,ling - Gekas
Petrohrad: Malafeev - Anyukov, Shirokov, Krizanac, Šírl - Denisov, Tymoshchuk, Zyrianov - Arshavin, Pogrebnyak, Fayzulin