Zpět na » Evropská liga » Getafe opět přehrálo Benficu, postupuje

Evropská liga - Getafe opět přehrálo Benficu, postupuje

Getafe opět přehrálo Benficu, postupuje © -

0

12.03. - Review: Madridské Getafe porazilo v obou vzájemných střetnutích svého rivala portugalskou Benficu Lisabon a píše historii postupupem do čtvrtfinále Poháru UEFA. Výhru 1:0, která následovala po vítězství 1:2 na hřišti soupeře, zajistil jedinou brankou utkání na Coliseum Alfonso Pérez v 78. minutě Albin

Getafe - Benfica Lisabon 1:0, první zápas 2:1, postupuje GETAFE

Góly:

78´ [1 - 0] J. Albin

Tým z předměstí Madridu dokázal porazit svého slavnějšího portugalského soupeře na domácím hřišti 1:0 a s celkovým skóre 3:1 tak postupuje do čtvrtfinále Poháru UEFA.

Vítězství dala Getafe branka Juana Albina v 78. minutě, španělský celek se tak posunul mezi posledních 8 účastníků soutěže.

Benfica se pod novým koučem Fernandem Chalanou moc nepředvedla, odchod José Antonia Camacha tak v prvním zápase změnu nepřinesl.

Utkání dominovali svěřenci Michaela Laudrupa, soupeř se přesto dostal do několika slibných příležitostí.

Ta první přišla už po 4 minutách. Po kolektivní akcí na levé straně hřiště se Benfica propracovala do pokutového území, střela Makukuly z bezprostředního prostoru před brankou však mířila nepochopitelně pouze do tyče.

To Getafe probudilo, v nadějně vyvíjející se šanci musel Albina ostře faulovat Katsouranis, za což obdržel řecký středopolař také po právu žlutou kartu.

Z následného přímého kopu pálil pod tlakem nepřesně Kepa.

O 6 minut později spálil velkou příležitost Rodriguez, příští šance však patřila opět Geta. Precizní míč z hloubi pole z kopačky Maria Cotela našel na zadní tyči nikým neobsazeného Gavilána, kmenovému hráči Valencie však zkazil radost brankář, který jeho pokus dokázal vyrazit.

Getafe kontrolovalo hru, už do poločasu mohlo vést, kdyby po střele Casquera dobře nezasáhl Quim.

Hned v úvodu druhého dějství se málem radovali hosté, slibně vyhlížející centr však nedokázal zkrotit Nuno Gomes.

O chvíli poté mohlo udeřit i na druhé straně, Cotelo poslal opět z hloubi pole překrásný dlouhý míč, ten sklepl pro Gavilána Kepa, prvně jmenovaný ale mířil jen do boční sítě.

Getafe bylo po pauze mnohem lepší, o čemž hovořilo i množství dobrých šancí. Další z nich spálil po přímém kopu vedle hlavičkující Tena, střela Albina z hranice pokutového území také vedení neznamenala.

Benfica se trápila, paradoxně se ale v těchto momentech zápasu dostala do své nejlepší šance. Makukula zpracoval balón pro Ruie Costu v prostoru pokutového území a střelu portugalského veterána dokázal skvěle chytit Pato.

V 75. minutě se hosté dožadovali penalty, ta však odpískána nebyla a udeřilo na druhé straně. Juan Angel Albin byl vyslán vpřed, obehrál obránce a měl čas i prostor zakončit. Vybíhajícího Quima dokázal Uruguayec překonat delikátním lobem.

To mělo donutit Portugalce do akce, ale bylo příliš pozdě.