Zpět na » Evropská liga » Rangers přehráli Brémy a mají dvoubrankovou výhodu

Evropská liga - Rangers přehráli Brémy a mají dvoubrankovou výhodu

Rangers přehráli Brémy a mají dvoubrankovou výhodu © -

0

07.03. - Glasgow Rangers v osmifinále Poháru UEFA narazili na Werder Brémy. První zápas se odehrál včera večer v Ibrox Parku a domácí Rangers po přesvědčivém výkonu zvítězili 2:0.

Glasgow Rangers i Werder Brémy na podzim hrály Ligu Mistrů a oba týmy ve svých skupinách skončily na třetím místě, což jim zaručilo přesun do Poháru UEFA. Po prvním úspěšném kole se oba týmy utkávají v osmifinále Poháru UEFA. První zápas se hrál na nabytém Ibrox Parku, kde Gers chtěli využít výhody domácícho prostředí.

A v úvodu utkání to svému soupeři dali jasně najevo. Jen po dvou minutách hry musel Tim Wiese vytáhnout fantastický zákrok proti half-voleji Charlie Adama. Domácí v úvodních chvílích zápasu Werder zmáčkli, ale další šanci to už v první čtvrthodině nepřineslo.

V 22. minutě musel naopak zasahovat domácí brankář. Markus Rosenber si to srovnal na levačku, ale Allan McGregor proti jeho střele z 22 metrů vytáhl skvělý zákrok. Po následném rohu střílel i Pasanen, ale vysoko nad.

Ze standartky zahrozili i Rangers, střílený centr agilního Adama prolétl jen pár centimetrů od hlavy Fergusona, který mohl tečovat mimo dosah Wieseho. Německý brankář však stejně měl problémy se zneškodněním prudkého míče.

Adam si další šanci vytvořil po dalším přímém kopu, tentokráte ze střední vzdálenosti přímo střílel, ale těsně nad. Werder se už dostal v prvním poločase dostal pouze k hlavičce Vranjese, kterou ale McGregor v pohodě chytil.

Naopak Rangers svému soupeři zasadili tvrdou ránu v podobě gólu do šanty a to ještě dost kuriózního. Francouzský útočník si všimhl vysunutého Wieseho, který jeho prudkou střelu pouze vyrazil nad sebe a míč obloukem zapadl za jeho záda. Hned po rozehrání rozhodčí ukončil první poločas.

To že gól do šatny je psychickou vzpruhou pro vedoucí tým se potvrdilo hned na začátku druhého dějství. Nejprve sice Ferguson v dobré pozici přestřelil, ale o minutu později už se Rangers radovali podruhé. Cousin se ocitl osamocený na pravé straně vápna, jeho prudkou střelu Wiese vyrazil pouze k nohám skluzujícho Davise a lednová posila Gers se prosadila poprvé v modrém dresu.

Rangers se po gólu uklidnili, naopak Werder musel začít útočit, aby vsřelil alespon jeden gól, jenže proti obraně domácím to Němcům příliš nešlo. Naopak po rychlém brejku hlavičkoval Davis v dobré pozici jen těsně.

Rangers se začali díky otevřené obraně dostávat do velmi dobrých šancí, nejaktivnější byl kapitán Barry Ferguson, který měl během minuty dvě velké šance. Nejprve jeho přízemní střela z dálky skončila vedle jen díky teči obránců. A po následném rohu se Ferguson dostal až před brankáře Wieseho, ale míč netrefil.

Werder se sice nadále snažil dostat do šancí, ale k čemu mu to bylo, když jediným výsledkem byly nebezpečné brejky soupeře. Po jednom z nich měl na kopačce rozhodující gól střídající Lee McCulloch. Po obrovské chybě Nalda, který k němu prodloužil dlouhý míč, obešel Wieseho, ale Naldo dokázal svojí chybu napravit a míč před prázdnou bránou odkopl na roh. A protož to byla poslední zajímavá šance, Rangers si zaslouženě do Brém povezou dvoubrankový náskok.

Glasgow Rangers - Werder Bremen 2:0