Zpět na » Evropská liga » Getafe šokovalo Lisabon

Evropská liga - Getafe šokovalo Lisabon

Getafe šokovalo Lisabon © -

0

06.03. - Review: Celek z předměstí Madridu nečekaně vyhrál na hřišti Benficy Lisabon 1:2. Domácí hráli od 9. minuty, kdy byl vyloučen Cardozo, v deseti. Autory branek byli de la Red a Hérnandez, za Benficu Mantorras

Benfica Lisabon - Getafe 1:2

25´ [0 - 1] de la Red

67´ [0 - 2] P. Hérnandez

76´ [1 - 2] P. Mantorras

Vývoj utkání určilo brzké vyloučení Oscara Cardoza, pro domácí fanoušky následoval večer plný zklamání, pro hosty historický zápas.

Benfica v deseti zklamala, mladé nabuzené Getafe na jejím hřišti hned dvakrát skórovalo. Po úvodních minutách byl po potyčce Oscara Cardoza s Davidem Belenguerem prvně jmenovaný vyloučen.

To hostům pomohlo, a přestože zahrozil Rui Costa, Getafe začalo dominovat, dostalo se i do příležitostí, ty však Cata Díaz ani Granero proměnit nedokázali.

Azulones hráli chytře, věděli, že převahy jednoho hráče v poli musí využít, což se jim povedlo. V každé půli jednou skórovali.

Po pětadvaceti minutách se hosté ujali vedení. Dopředu se dostal po uličce Rubén de la Red, s míčem se otočil a jeho střelu levačkou tečoval za záda Quima Edcarlos.

Ještě před poločasem to mohlo být 0:2, de la Red vyslal uličkou vpřed Albina, Uruguaycova střela byla však v poslední chvíli zblokována.

Benfica do pauzy spálila dvě slibné příležitosti, Oscar Ustari se prezentoval výbornými zákroky.

Getafe v úvodu druhé půle ožilo, nedlouho po hodině hry se dostalo dokonce do dvoubrankového vedení.

Krásný přízemní pokus Pabla Hérnandeze z hranice šestnáctky mířil přesně na vzdálenější tyč branky domácích.

Chvíli poté musel Ustari zasahovat při ráně Edcarlose, tentokrát si se šancí poradil. O několik minut později však chyboval.

Pedro Mantorras vystřelil z dálky, Osky zareagoval příliš pozdě a střela, kterou měl mít, zapadla za jeho záda.

Chvíli po snížení Benficy se pokusil Casquero přelobovat Quima, nepovedlo se.

8 minut před koncem se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, když přímý kop Ruie Costy byl údajně tečován rukou v šestnáctce, rozhodčí však zůstal neoblomný.

Benfica se hrnula do útoku, Getafe spoléhalo hlavně na brejky, k vidění byl nervózní závěr, na výsledku se ale už nic nezměnilo.