Zpět na » Evropská liga » Fiorentina s přehledem porazila Everton

Evropská liga - Fiorentina s přehledem porazila Everton

Fiorentina s přehledem porazila Everton © fifa.com - Fiorentina

0

06.03. - Review: Fiorentina doma přivítala anglický Everton a očekávalo se vyrovnané utkání. Domácí tifosi ale byli příjemně překvapeni. Viola celému duelu jasně dominovala, její soupeř se nedostal téměř vůbec do hry a v závěru utkání vstřelila dvě branky a zaslouženě vyhrála 2:0.

Fiorentina 2:0 Everton

(70 Kuzmanovič, 81 Montolivo)

Oba týmy Pohárem UEFA zatím procházely hladce a neodešly ze hřiště se sklopenou hlavou. Viole chyběl zraněný kanonýr Adrian Mutu, který bude mimo hru minimálně měsíc. V útoku ho nahradil Christian Vieri, který hrál v ofenzívě se štírkem Danielem Pablem Osvaldem a Zdravkem Kuzmanovičem. Alberto Santana zůstal pouze na lavičce, k dispozici nebyl ani zraněný Liverani. Everton letos prožívá skvělou sezónu, v Premier League bojuje s městským rivalem Liverpoolem o čtvrté místo a účast v Lize mistrů.

Ve Florencii byl mrazivý večer a tak se jako první zahřál hostující gólman Howard po střele Osvalda po centru Pasquala. O chvíli později se situace opakovala s rozdílem, že pálil Vieri, ale nad. Fiorentina měla tlak, Vieri pálil z přímého kopu vedle. Další velkou šanci měl Osvaldo, ale z dobré pozice nedal, poté střílel nebezpečně Pasqual, ale Howard chytal skvěle. Tuskánci dominovali první půli, což hosté nesli nervózně a Yakubu viděl žlutou kartu za atakování Sebastiena Freye. Největší šanci domácí zahodili ve 42. minutě, když hlavičkoval Jorgensen, míč se dostal k Vierimu, který ale balón za Howardova záda nedostal, evertonský brankář čaroval. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začal nebezpečnou střelou Montoliva, Howard ji vyrazil na roh. Poté se po levé straně prohnal Vieri, nacentroval, ale evertonská obrana míč odvrátila. Na druhé straně Frey musel likvidovat několik centrů hostů, vše úspěšně. Poté předvedl další dva výborné zákroky Howard po pokusech Vieriho a Kuzmanoviče. Nejlepší hráč Evertonu byl jednoznačně Tim Cahill, jeho střelu zablokoval v 67. minutě Donadel. Tim Howard bránil bezbrankový stav až do 70. minuty, poté ale natáhl z 20 metrů Zdravko Kuzmanovič a zařídil zasloužené vedení Fiorentiny. Utkání se rozhodlo v 81. minutě. Santana našel Jorgensena, ten patičkou posunul míč na Montoliva, který krásnou trefou zvýšil na 2:0. Viola chtěl ještě zvýšit skóre, Jorgensen nahrál Santanovi, ten ale mířil těsně vedle. V závěru ještě zahrozil Pazzini, nicméně skóre zůstalo stejné, Fiorentina zaslouženě vyhrála 2:0.

Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Dainelli, Gamberini, Pasqual, Jorgensen, Montolivo, Donadel, Kuzmanovic (76 Gobbi), Osvaldo (74 Santana), Vieri (67 Pazzini)
Everton: Howard, Hibbert (73 Johnson), Lescott, Neville, Yobo, Jagielka, Cahill, Pienaar, Osman (56 Arteta), Carsley, Yakubu
Rozhodčí: Allaerts (Belgie)