Zpět na » Evropská liga » Bayern zostudil Anderlecht

Evropská liga - Bayern zostudil Anderlecht

Bayern zostudil Anderlecht © -

0

06.03. - Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v úvodním zápase osmifinále Poháru UEFA na půdě belgického Anderlechtu 5:0. Tím si tak prakticky zajistili postup do čtvrtfinále.

U pětigólového výprasku byli i dva Češi. V domácím dresu celý zápas odchytal Daniel Zítka a v záloze jsme mohli vidět po celých devadesát minut Jana Poláka.

A právě český záložník měl úvodní šanci zápasu, ale s jeho tečovanou střelou si brankář hostů Michael Rensing poradil. Po té ale převzali iniciativu hráči Bayernu. V 9. minutě se ke střele odhodlal Altintop a jeho pokus skončil až v síti. Domácí se pak snažili, Polák dokonce trefil břevno, ale vyrovnání nepřišlo.

Rozhodující okamžiky zápasu přišly krátce před poločasem. Nejprve byl ve 44. minutě vyloučen po druhé žluté kartě hráč Anderlechtu Wasilewski a záhy se prosadil Luca Toni po centru ze strany. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Ve druhém poločase byla znát výhoda jednoho muže v poli navíc. O tom, že utkání skončí pro domácí debaklem, rozhodly branky Podolskiho a Kloseho z 57. resp. z 67. minuty. V 86. minutě pak dal výsledku končenou podobu Frank Ribéry. Bayern tedy vyhrál 5:0. Odveta je na programu v Alianz Areně ve středu 12. 3. Zápas začíná ve 20:45 a předpokládá se, že Ottmar Hitzfeld dá šanci hráčům, kteří pravidelně nenastupují.

Anderlecht - Bayern 0:5 (0:2)
Góly:
9. Hamit Altintop, 45. Toni, 53. Podolski, 67. Klose, 86. Ribéry. Rozhodčí: Benquerenç,,,a - Cardinal, Miranda (všichni Portugalsko). ŽK: Wasilewski, Gillet - Toni, Sosa ČK: 44. Wasilewski (AND) Diváků: 21500 (vyprodáno)
Anderlecht: Zitka - Wasilewski, Pareja, Juhasz, Van Damme - Chatelle (62. Hassan), Biglia, Bousouffa - Gillet, Polak - Serhat (70. Goor).
Bayern: Rensing - Sagnol, Demichelis, Van Buyten, Lahm - Van Bommel, Ottl - Altintop (58. Sosa), Schweinsteiger (46. Ribéry), Podolski - Toni (46. Klose).