Zpět na » Evropská liga » Getafe s přehledem postoupilo, zářil Granero

Evropská liga - Getafe s přehledem postoupilo, zářil Granero

Getafe s přehledem postoupilo, zářil Granero © fifa.com - Getafe - AEK Athény

0

22.02. - Levé křídlo madridského celku Esteban Granero zajistil domácím postup do další fáze soutěže. Mladý Španěl se nejprve trefil hlavou a na konci utkání byl faulován a pískala se penalta. Getafe postoupilo přes AEK Athény s celkovým skóre 4:1

Getafe - AEK Athény 3:0

první zápas 1:1

postupuje GETAFE

zdroj: marca.com

Góly:

45´ [1 - 0] E. Granero

83´ [2 - 0] C. Contra (z penalty)

84´ [3 - 0] Braulio

Další dvě branky celku z Colisea Alfonso Perez přidali Contra a Braulio.

AEK šlo do zápasu s vědomím, že aby postoupilo, musí s přihlédnutím k prvnímu vzájemnému střetnutí, které na Olympijském stadiónu v Athénách skončilo remízou 1:1 na hřišti soupeře skórovat.

Utkání však dominovali domácí. Právě oni byli iniciátory ofenzivních akcí od samého začátku a zcela zaslouženě zvítězili.

Getafe hodně dluží Estabanu Granerovi, který vydláždil cestu k postupu. V první půli vstřelil hlavičkou vedoucí branku, naděje AEK utnul, když byl 10 minut před koncem faulován a pískala se penalta.

Hosté byli zdrojem nebezpečí jen sporadicky, Getafe od začátku zápas kontrolovalo. Řekové se sice o gól snažili, ale brankáře domácích Oscara Ustariho nikdy vážně neohrozili.

Plán Řeků nefungoval, Španělé se šťastně dostali do vedení v nastavení první půle. Dvacetiletý záložník Granero vyskočil ze všech nejvýše a poslal do branky centr Pablo Hérnandeze z pravé strany.

Getafe bylo i ve druhém poločase častěji na míči, ale AEK se neustále snažilo jejich vedení zlomit.

Navýšit vedení mohl opět Granero. Jeho přímý volný kop trefil břevno, hned poté se talentovaný Španěl za míčem vrhl a byl v pokutovém území stáhnut obráncem hostí Nsaliwou Tamandou. Anglický rozhodčí Martin Atkinson neváhal a odpískal pokutový kop. K němu se postavil rumunský reprezentant Cosmin Contra a brankáře Moretta poslal na druhou stranu.

Noční můra Athén však ještě pokračovala. Getafe tlačilo a o dvě minuty později po dobře načasovaném pasu Contry zblízka vstřelil 3. gól Braulio.