Zpět na » Evropská liga » Bolton přešel přes Atletico

Evropská liga - Bolton přešel přes Atletico

Bolton přešel přes Atletico © -

0

22.02. - Bolton Wanderers se na hřišti Atletica prezentoval odhodlaným defenzivním výkonem a po remíze 0:0 vzhledem k tomu, že první utkání vyhrál 1:0 postupuje do dalšího kola

Atletico Madrid - Bolton Wanderers 0:0

první zápas 0:1

postupuje BOLTON WANDERERS

zdroj: marca.com

Trenér Javier Aguirre sice čekal, že hosté přijedou na Vicente Calderón bránit, přesto si s tím však nedokázal poradit.

Po atraktivním počátku zápasu se Bolton zasunul dozadu, kromě šance Luise Garcíi Jussi Jaaskelainena nikdo vážně neotestoval.

Nejlepší, co Atletico nabídlo byly dalekonosné pokusy a nakopávané míče do pokutového území Angličanů.

Je těžké říct, zdali se jednalo o výborný defenzivní výkon Boltonu nebo vlažné ofenzivní představení Atletica.

Aguirre se před soubojem nechal slyšet, že chce pro tak důležitý zápas v bíločerveném bojovníky, ale na hřišti téměř žádný nebyl, nebo to tak přinejmenším vypadalo.

Prezident klubu Enrique Cerezo si o víkendu stěžoval na slabý výkon v duelu s Athleticem Bilbao, dnes to však lepší rovněž nebylo.

Konverzace o kvalifikaci do Ligy Mistrů budou v Madridu jistě pokračovat, ale pokud se tam celek z hlavního města Španělska probojuje, bude muset hrát mnohem lépe než dnes.

První velkou šanci utkání měl Bolton, Steliose Giannakopoulose na pravé straně nikdo nehlídal, ránu řeckého záložníka vyrazil Christian Abbiati.

Za bránou italského gólmana se rvali fanoušci, zasahovala policie, nešlo však o bitvu dvou znesvářených táborů fandů, ale o rvačku, kterou rozpoutalo duo příznivců Atletica, kteří se začali bít mezi sebou.

Vyřešení situace trvalo několik minut, poté se Bolton zasunul dozadu a v útoku nechal osamoceného Kevina Daviese.

Atletico drželo míč, ale k ničemu to nevedlo, Angličané bránili v deseti. Vůbec největší šanci měli domácí v 32. minutě, kdy nikdo na zadní tyči neobsadil Luise Garcíu a Forlánův míč se pro něj zdál být ideální, v čisté gólové příležitosti však Španěl přestřelil.

To hosty varovalo. V druhé půli se na hřiště dostali El Hadji Diouf a Iván Campo. Aguirre zariskoval a místo Pabla poslal na trávník Mistu, Atletico se však zmohlo jen na nakopávané míče, které byly proti celku Premier League neúčinné.

Do velké šance se dostal Jurado, svou střelu ale namířil mimo, následovala trojice příležitostí José Antonia Reyese, blízko důležitého gólu byl také Forlán.

Atleticu však vítězství souzeno nebylo. Bolton se zdál být čím dál tím více sebejistý, po finálním hvizdu rozhodčího mohla tedy začít početná skupina anglických fanoušků slavit.