Zpět na » Evropská liga » Gól Pogrebnyaka vyřadil Villarreal

Evropská liga - Gól Pogrebnyaka vyřadil Villarreal

Gól Pogrebnyaka vyřadil Villarreal © -

0

21.02. - Forvard Zenitu Pavel Pogrebnyak přidal ke gólu z prvního vzájemného střetnutí druhý zásah na El Madrigal a jeho celek tak po výsledku 2:1 pro žluté ponorky postupuje na góly vstřelené na hřišti soupeře. Rusové dohrávali po dvou vyloučeních s devíti hráči v poli

Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1

první zápas 0:1

postupuje ZENIT PETROHRAD

zdroj: marca.com

Góly:

31´ [0 - 1] P. Pogrebnyak

75´ [1 - 1] G. Franco

90´ [2 - 1] J. Tomasson

Villarreal od začátku zápasu dominoval, ale po hlavičce Pavla Pogrebnyaka ve 30. minutě se dostal už do dvoubrankového skluzu. Tým Manuela Pellegriniho tak potřeboval dát na postup těžko realizovatelné tři branky v druhém poločase.

Na začátku druhé půle se nechal vyloučit po druhé žluté kartě středopolař hostí Roman Shirokov, Villarreal toho dokázal využít až v 75. minutě brankou Guillerma Franca.

V nastavení se ještě prosadil Jon Dahl Tomasson, ale další gól už nepadl a tak se ruský mistr, i bez dalšího vyloučeného hráče Radka Šírla dostal mezi posledních 16 mužstev díky brankám vstřeleným na hřišti soupeře.

Domácí vletěli do zápasu s vervou, chtěli co nejdříve skórovat, ale Viacheslava Malafeeva v brance Zenitu pořádně neotestovali.

Mimo mířil jak Giuseppe Rossi, tak Jon Dahl Tomasson, Rusové zodpovědně bránili, místy čistě, místy ale ne.

Do šokujícího vedení se dostal Zenit po půlhodině hry. Po centru Radka Šírla překonal Diega Lópeze v bráně domácích hrdina prvního utkání Pavel Pogrebnyak.

Villarreal byl brankou otřesen, aktivnější byl v těchto momentech utkání ruský celek, do dvoubrankového vedení ho mohl poslat Andrei Arshavin chvíli před přestávkou.

Pravidlo gólů ze hřišť soupeře velelo žlutým ponorkám, že pro postup musí v druhém dějství alespoň třikrát skórovat, Pellegrini tak na hřiště poslal mexického střelce Franca namísto Josica, aby zvýšil sílu své ofenzívy.

Šance na obrat výsledku se ještě zvětšily poté, co byl v 47. minutě vyloučen po druhé žluté kartě kvůli faulu na Tomassona Roman Shirokov.

Do šancí se dostali Tomasson a Rossi, oba mířili nepřesně. Nadějný centr Joana Capdevily těsně minul dánského střelce.

Zenit tvrdě bránil, Villarreal musel čekat na vyrovnávací branku až do 75. minuty. Franco hlavičkou z 8 metrů vykřesal ještě maličkou šanci na postup.

Hosté se 10 minut před koncem dostali do 9, Šírl musel do sprch po druhé žluté kartě. V nastaveném čase se ještě prosadil Jon Dahl Tomasson z prostoru pokutového území, od domácích to však bylo vše.

Odhodlaný Zenit si za svůj vší silou ubráněný výsledek tedy vysloužil účast mezi posledními 16 týmy Poháru UEFA, kde ho čeká francouzský Olympique Marseille.