Zpět na » Evropská liga » Everton rozdrtil Brann a potvrdil postup

Evropská liga - Everton rozdrtil Brann a potvrdil postup

Everton rozdrtil Brann a potvrdil postup © -

0

21.02. - Everton na domácí půdě přivítal Brann a po výhře Toffees 2:0 v Norsku, už se mělo v Anglii hrát spíše o výsledek. Ten nakonec přišel dost vysoký, díky hattricku Yakuba zvítězili Toffees 6:1.

Do zápasu vstoupili překvapivě aktivněji hosté a po deseti minutách musel Howard předvést skvělý zákrok proti střele Helstada. Helstad měl další šanci v 34. minutě, po přímém kopu střílel z malého vápna, ale Howard reflexivně vyrazil.

Na druhé straně pak přišel první gól. Pienaar poslal dlouhý míč na Cahilla, ten prodloužil k Yakubovi a nigérijský útočník se postaral o vedení domácích.

Za pouhých pět minut ho zvojnásovil Andy Johnson, jehož krásná střela z 25 metrů definitivně rozhodla o postupujícím do dalšího kola Poháru UEFA. Johnson mohl v závěru druhé půle ještě svoje skóre zdvojnásobit, ale trefil tyč.

I druhý poločas patřil domácímu Evertonu, který přidal v 54. minutě třetí gól, podruhé se po spolupráci s Pienaarem trefil Yakubu.

Brannu se sice v 60. minutě povedlo snížit, ale gól znamenal pro norský tým jen čestný úspěch. Přímý kop Pettera Vaagana Moena z 32 metrů proletěl pod skákající zdí a těsně před Howardem skončil tak, že zapadl za záda amerického brankáře.

I po čestném gólu se hostující hráči nevzdali a několikrát ohrožovali Howarda, ale mířili nepřesně. Domácím se navíc podařilo v 69. minutě přidat čtvrtý gól. Artetovu střelu z dálky tečoval jeden z norských obránců a díky tyči se míč dostal do brány.

A netrvalo dlouho, aby Everton přidal další zásah. Pienaar míč skvěle zavezl z levé strany do vápna a jeho přihrávka našla na malém vápně Yakuba, kterému tento gól zařídil hattrick a následné ovace při střídání.

Karamelky byly při chuti a po práci Johnsona a Artety měl na kopačce další branku Pienaar, ale střelou z vápna trefil pouze tyč. Konstrukce brány se ozvala i na druhé straně. Vaagan Moen nezužitkoval na zadní tyči krásný centr a místo odkryté brány trefil tyč.

Gól si mohl dát i střídající Anichebe, ale jeho střelu z vápna Opdal kryl. To se mu už ale nepovedlo proti střele Johnsona, který krásnou ranou z 25 metrů stanovil konečné skóre na 6:1.

Everton FC - Brann Bergen 6:1
Branky: 36., 54. a 72. Yakubu, 41. a 90. Johnson, 70. Arteta
Žluté karty: Fernades - Bakke
Everton: Howard - Neville, Jagielka, Lescott, Nuno Valente - Pienaar, Cahill (45. Fernandes), Carsley (45. Hibbert), Arteta - Johnson, Yakubu (73. Anichebe)
Brann: Opdal - Dahl, Bjarnason (65. Karadas), Sigurdsson, Hanstveit, Moen, El Fakiri (60. Huseklepp), Bakke, Solli, Demba-Nyren (72. Winters), Helstad