Zpět na » Evropská liga » Úžasný zápas, nechybělo moc k překvapení

Evropská liga - Úžasný zápas, nechybělo moc k překvapení

Úžasný zápas, nechybělo moc k překvapení © -

0

21.02. - Aktualizováno. Dnes sehrála Slavia své poslední utkání v pohárové Evropě. Do osmifinále Poháru UEFA Sešívání sice nepostoupili, ale v dnešním utkání proti Tottenhamu byli lepším týmem. Zápas skončil pro český klub skvělou remízou 1:1.

Tottenham Hotspur - Slavia Praha 1:1 (1:0)

Slavii v letošní sezóně srážejí branky v prvních minutách. Před týdnem ji dostala již ve 4. minutě z kopačky Berbatova, dnes "až" v sedmé minutě, kdy se trefil po teči Latky O´Hara. Brankář Vorel, který dostal přednost před Vaniakem, gólu nemohl zabránit. Tottenham v této době tlačil, mezi 20. a 30. minutou měli šance Huddlestone, Lennon a zejména Bent, který hlavičkou trefil břevno.

Červenobílí, dnes večer však modří, se ale nenechali zahanbit. Jaroslav Černý krásně prošel středem hřiště a z levé strany vystřelil na Robinsona, který jedovatý projektil vyrazil. První poločas tak zaslouženě vyhrál Tottenham 1:0.

Do druhé půle poslal trenér Jarolím na hřiště dalšího útočníka. Podporovat Střihavku přišel Milan Ivana a bylo to znát. V 51. minutě Pudil nádherně odcentroval a Matej Krajčík nedal Robinsonovi sebemenší šanci. V tuto chvíli chyběl Slavii jediný gól k prodloužení.

V 63. minutě zahrál standartní situaci Černý, Brabec hlavičkoval zpět do vápna na volného Dřížďala, který ale mířil jen do brankáře Robinsona. Slávisté s útokem nepřestáváli, v 69. minutě David Střihavka z otočky trefil tyč! Tottenham vůbec neútočil, v minutě 75. se přímého kopu ujal Milan Ivana a Paul Robinson musel vytáhnout parádní zákrok.

Slavia již vsadila vše na ofenzivu, což se jí mohlo vymstít v 84. minutě, kdy Bent trefil už druhé břevno v zápase.

Do konce zápasu se stav nezměnil, Tottenham tedy postoupil do osmifinále, kde ho čeká Eindhoven. Slávisté nemusí smutnit, za dnešní výkon si zaslouží pochvalu.

Ohlasy trenérů:

Karel Jarolím (Slavia): „Utkání se pro nás znovu nevyvíjelo dobře, i když trochu nešťastně, opět jsme docela brzy inkasovali. Brance ale předcházela naše chyba a soupeř ji dokázal využít. Tottenham tak šel do vedení a nikdo asi nepochyboval o jeho postupu. Na konci prvního poločasu měl šanci Černý, jeho střelu Robinson jen vyrazil, možná škoda, že jsme v té situaci nebyli důraznější a nedokázali tuto situaci zužitkovat. Do druhého poločasu jsme posílili ofenzivu, nic jiného nám také nezbývalo. Zvlášť po té vyrovnávací brance jsme domácí zatlačili a vypracovali si několik šancí na to, abychom zápas otočili ve svůj prospěch. Druhý poločas jsme viděli mužstvo Slavie kompaktní a agresivní. Hráli jsme opravdu jako tým. Jediné čeho litovat je, že jsme to nedotáhli alespoň do prodloužení,” zhodnotil pro klubové stránky Slavie Karel Jarolím.

Juande Ramos (Tottenham): „Zápas měl podobný průběh jako v Praze, Tottenham vedl ale poté převzala iniciativu Slavia. Kontrolovali jsme první poločas, možná nás vedení moc uspokojilo, Slavia vyrovnala a pak to pro nás bylo velmi těžké,” dodal k zápasu Ramos.

Branky: 7. O´Hara - 50. Krajčík
Rozhodčí: Eriksson - Bergsten, Klasenius (všichni Švéd.). ŽK: O´Hara - Krajčík, Pudil
Diváci: 34.224. První zápas: 2:1, postupuje Tottenham.

Tottenham: Robinson - Tainio, Kaboul, Woodgate, Chimbonda (60. Malbranque) - Lennon (69. Jenas), Huddelstone, Zokora, O´Hara - Berbatov (46. Keane), Bent. Trenér: Ramos.
Slavia: Vorel - Dřížďal (80. Volešák), Brabec, Latka, Hubáček - Krajčík (86. Belaid), Kalivoda (46. Ivana), Suchý, Černý, Pudil - Střihavka. Trenér: K. Jarolím.