Zpět na » Evropská liga » Fiorentina si poradila s Rosenborgem a postupuje dál

Evropská liga - Fiorentina si poradila s Rosenborgem a postupuje dál

Fiorentina si poradila s Rosenborgem a postupuje dál © goal.com - Fiorentina

0

21.02. - "Fialky" potvrdily roli favorita a postupují do dalšího kola Poháru UEFA. Poté, co vyhrály v Trondeimu 1:0, na Stadio Franchi porazily norský celek i doma a to poměrem 2:1. Domácí kralovali celému utkání již od úvodních minut a vítězství si zasloužili.

Fiorentina 2:1 Rosenborg Trondheim (38 Liverani, 81 Cacia - 90 Kone)

Fiorentina si z prvního utkání v Trondheimu přivezla vítězství 1:0 a byla tudíž i v odvetě favoritem. Na druhé straně Norové nemohli nic ztratit. V Lize mistrů však řádně potrápili například Chelsea nebo Valencii. Stadio Franchi se tedy mohlo těšit na velmi zajímavý a vyrovnaný duel.

Viola si vytvořila již ze začátku tlak, Semioli centroval, Mutu hlavou prodloužil k Montolivovi, ten však míč nezkrotil. Defenzíva Rosenborgu měla hodně práce, ale pozorně bránila. Na druhé straně pálil nad Konan. Domácí hrozili zejména nakopávanými centry, ale útočníkům chybělo více štěstí v zakončení. Ve 28. minutě našel centr Semioliho Pazzinovu hlavu, hostující gólman byl však pozorný. Po chvíli zahrozil sám Semioli, ale opět neúspěšně. Jarstein poté chytil i nebezpečnou hlavičku Tomáše Ujfalušiho. Na druhé straně chyboval Dainelli, ale Saparova střela šla těsně vedle. "Fialky" stupňovali svůj tlak, nejdříve mířil hlavou nepřesně Pazzini, za dvě minuty se ale domácí dočkali. Donadel nahrával a Liverani pěknou střelou překonal Jarsteina. V závěru první půle ještě zakombinoval Mutu s Donadelem, jehož střelu norský brankář vyrazil na roh.

Tlak Violy pokračoval i ve druhém poločase. Nebezpečně střílel Adrian Mutu, ale nad. Svěřenci Cesara Prandelliho kontrolovali hru a nepouštěli Rosenborg do šancí. Oba trenéři prostřídali hráče, obraz hry se ale nezměnil. Fiorentina tvořila hru, zatímco norský soupeř se pouze bránil a dopředu nebyl vůbec nebezpečný. Vyjímkou byl pokus Iversena, který zneškodnil Sebastian Frey. Viola potvrdila postup devět minut před koncem. Pasqual našel centrem Caciu, který zvoleje nádhernou trefou zvýšil na 2:0. Jorgensen se poté ocitl v další šanci, ale přestřelil. Hosté se na konci střetnutí dočkali čestného úspěchu. Stoflor poslal míč před bránu, kde si nejvýše vyskočil Kone a ten upravil skóre zápasu na konečných 2:1. Violu nyní čeká anglický Everton.

Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Kroldrup, Dainelli, Pasqual, Donadel, Montolivo (Jorgensen 64), Liverani (Kuzmanovic 83), Semioli, Pazzini (Cacia 72), Mutu
Rosenborg: Jarstein, Basma (Lago 54), Kvarme, Demidov, Nordvik, Strand, Tettey, Skjelbred, Konan (Iversen 71), Sapara, Kone (Pelu 90)
Rozhodčí: Ceferin