Zpět na » Evropská liga » Do osmifinále míří i šest Čechů

Evropská liga - Do osmifinále míří i šest Čechů

Do osmifinále míří i šest Čechů © -

0

22.02. - AKTUALIZOVÁNO. Z postupu do osmifinále Poháru UEFA se raduje hned šest českých fotbalistů. Jejich týmy, jmenovitě Fiorentina, Hamburk, Zenit a Anderlecht, zvládly své dnešní zápasy a můžou se těšit na osmifinále.Tam míří také Bayern Mnichov či PSV Eindhoven. Velké drama se odehrávalo v Norimberku, domácí nakonec vypadli. Poslední český zástupce Slavia v pohárech skončila.

Bayer Leverkusen - Galatasaray SK 5:1

Branky: 11. Barbarez, 13. Kiesling, 22. Barbarez, 55. Haggui, 60. Schneider - 86. z pen. Barusso. První zápas 0:0, postupuje Leverkusen.

Skvělým startem se předvedli hráči Leverkusenu, po 22. minutě vedli 3:0 a o postupujícím bylo rozhodnuto. Galatasaray při zápase podporovalo více než 5000 Turků, někteří přijeli z Turecka, jiní bydlí v Německu. Výborný výkon předvedl Barbarez, který vstřelil dvě branky.

Podrobnosti zde.

Hamburger SV - FC Curych 0:0

První zápas 3:1, postupuje Hamburk.

Hamburk vyhrál před týdnem v Curychu 3:1, jeden ze tří gólů vstřelil David Jarolím. Dnes se hrálo klidné utkání, Hamburk nikam nepospíchal a v pohodě si pohlídal postupovou bezbrankovou remízu. V osmifinále se chystá zajímavý duel. Hamburk vyzve svého německého kolegu Leverkusen.

Spartak Moskva - Olympique Marseille 2:0

Branky: 39. Alexander Pavlenko, 85. Roman Pavluchenko. První zápas 0:3, postupuje Marseille.

Spartak měl před zápasem velice těžkou pozici, jelikož ve Francii prohrál 0:3. Spartak se však nevzdal, ve 39. minutě otevřel skóre Pavlenko, ale druhá branka přišla pozdě, a to v 85. minutě z kopačky Pavluchenka. Spartak potřeboval v té době vstřelit ještě jeden gól, ale to se mu již nepovedl a proto postup slavil Olympique Marseille. Radek Kováč a Martin Jiránek si již letošní pohár UEFA nezahrají.

Panathinaikos Atény - Rangers FC 1:1

Branky: 12. Giannis Goumas - 81. Nacho Novo. První zápas 0:0, postupuje Glasgow Rangers.

Ve Skotsku se oba týmy rozešly s bezbrankovou remízou a v Aténách to dlouho vypadalo na postup Panathinaikosu. Ve 12. minutě se totiž po otočce trefil kapitán domácích Goumas. Ale v 81. vyrovnal Nacho Novo a hráči Rangers postoupili díky brance vstřelené na půdě soupeře.

Bayern Mnichov - Aberdeen FC 5:1

Branky: 12. Ferreira Lucio, 36. Daniel Van Buyten, 71. Lukas Podolski, 77. Lukas Podolski, 85. Mark Van Bommel - 83. Steve Lovell. První zápas 2:2. Postupuje Bayern.

Bayern v prvním zápase překvapivě remizoval ve Skotsku 2:2 a doma chtěl zabrat, aby postoupil. To se největšímu aspirantovi na celkové vítězství v této soutěži povedlo a po výsledku 5:1 se může těšit buď na Bordeaux nebo Anderlecht. Dobrý výkon předvedl Lukas Podolski, který dal dva góly. Tento útočník nedostával poslední dobou moc příležitostí, ale dnes ji chytil za pačesy.

Fiorentina - Rosenborg Trondheim 2:1 (1:0)

Branky: 38. Liverani, 81. Cacia - 88. Koné. První zápas 1:0, postupuje
Fiorentina.

Fiorentina vyhrála, v sestavě s Tomášem Ujfalušim, stejně jako před týdnem o gól. Vedla již dva nula, postup si v klidu pohlídala.

Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1 (0:1)

Branky: 75. Franco, 90. Tomasson - 31. Pogrebňak. ČK: 47. Širokov, 82. Šírl
(oba Zenit). První zápas 0:1, postupuje Zenit.

Poměrně překvapení. Zenit sice doma vyhrál 1:0, ale i tak se mu velké šance na postup nedávaly. Jenomže Pogrebňak dokázal vstřelit branku a vypadalo to nadějněji. I přes obdržené dvě červnené karty dokázal Zenit výsledek ubránit. Tlak Villarealu přišel pozdě.

Detailní reportáž zde.

Getafe - AEK Atény 3:0 (1:0)

Branky: 45.+1 Granero, 82. Contra z pen., 84. Braulio. První zápas 1:1,
postupuje Getafe.

AEK se momentálně nedaří, odvolalo trenéra a to se podepsalo nejen na dnešním výkonu. Remíza z minulého týdne může být považována za překvapení. Getafe bylo favoritem.

Girondins Bordeaux - RSC Anderlecht 1:1 (0:1)

Branky: 70. Cavenaghi - 33. Chatelle. ČK: 72. Tremoulinas, 87. Chalmé (oba
Bordeaux). První zápas 1:2, postupuje Anderlecht.

Utkání, do kterého zasáhli i Češi Zítka s Polákem, skončilo smírně hlavně také kvůli dvěma červeným kartám pro hráče Bordeaux. Anderlecht, za který nemůže nastoupit Stanislav Vlček, se v osmifinále utká s Bayernem Mnichov.

Helsingborg - PSV Eindhoven 1:2 (0:0)

Branky: 81. Castan - 47. Zonneveld, 65. Lazovič. První zápas 0:2, postupuje
Eindhoven.

Zápas s obrovským favoritem. Eindhoven doma vyhrál 2:0 a tak nikam nespěchal. Ve druhém poločase pojistil svůj postup dvěma góly a v osmifinále narazí na přemožitele Slavie Tottenham.

Atlético Madrid - Bolton Wanderers 0:0

První zápas 0:1, postupuje Bolton.

Bolton v Madridu ubránil bezbrankový postupový výsledek. Před týdnem doma vyhrál 1:0.

Norimberk - Benfica Lisabon 2:2 (0:0)

Branky: 58. Charisteas, 66. Sajenko - 90. Cardozo, 90.+2 Di Maria. První
zápas 0:1, postupuje Benfica.

Obrovská smůla pro Norimberk. Ještě v 89. minutě postupoval, ale za minutu snížil Cardozo, za další minutu vyrovnal Di Maria a norimberský sen o postupu se rozplynul. Norimberk má teď hlavně práci v domácí soutěži, kde bojuje o záchranu.

Everton - Brann Bergen 6:1 (2:0)

Branky: 36., 54. a 72. Yakubu, 41. a 90.+1 Johnson, 70. Arteta - 60. Moen.
První zápas 2:0, postupuje Everton.

Parádní představení hráčů Evertonu. S chutí si zastříleli a v klidu postoupili.

Basilej - Sporting Lisabon 0:3 (0:2)

Branky: 41. a 51. Liedson, 2. Pereirinha. První zápas 0:2, postupuje
Sporting.

Pohodové vítězství, pohodový postup. Co více dodat.

Braga - Werder Brémy 0:1 (0:0)

Branky: 78. Klasnic. První zápas 0:3, postupují Brémy.

Německý klub měl před dnešním zápasem náhrano, přesto utkání nepodcenil - díky brance Klasnice z osmasedmdesáté minuty zvítězil 1:0, čímž jen zpečetil bezproblémový postup Brém. Braga se s pohárovou sezónou pro letošek loučí.