Zpět na » Evropská liga » Slavia má těžkou pozici pro odvetu

Evropská liga - Slavia má těžkou pozici pro odvetu

Slavia má těžkou pozici pro odvetu © -

0

15.02. - První soutěžní utkání jara pro sešívané neskončilo úspěchem, v domácím prostředí na Strahově přivítali ve 3.kole poháru UEFA Tottenham Hotspur, kterému podlehli 1:2.

Celek z Anglie se dostal do vedení již ve 4.minutě, kdy se uchytila střela Berbatova, ve 30.minutě zvýšil Keane a schylovalo se k debaklu, tomu nejprve zabránil výtečný Vaniak a později také zlepšený výkon domácích.

Slavistům se podařilo snížit v 69.minutě, Radek Černý v brance Tottenhamu udělal hrubku, které využil ke skórování David Střihavka. Najednou měli svěřenci Karla Jarolíma znovu o co hrát.

Pět minut před koncem mohl dokonce vyrovnat Brabec, ale jeho hlavička jen orazítkovala břevno. Slavii se nakonec vyrovnat nepodařilo, a tak půjde do odvety z těžké pozice, díky domácí prohře 1:2.

„Myslím si, že jsme mohli dosáhnout vyššího vítězství, což by bylo pro nás lepší, ale musíme to brát tak, jak to je. V průběhu první půle jsme zápas kontrolovali, pak jsme zbytečně znervózněli. Utkání jsme mohli rozhodnout mnohem dříve, ale Slavii jsme nechali snížit,“ zhodnotil utkání hostující trenér Juande Ramos

„Bohužel jsme brzy inkasovali, to srazilo nás i naše taktické plány. Po druhé brance se situace na hřišti z našeho pohledu rapidně zhoršila. Soupeř ovládl hru, byl v psychické výhodě a na nás se projevila nervozita. Do druhé půle jsme se rozhodli pro střídání. Posílili jsme ofenzivu a začali jsme hrát 4:4:2. Za stavu dva nula už jsme neměli co ztratit. Po příchodu druhého útočníka jsme byli určitě více nebezpeční směrem dopředu. Naší brance pomohl Radek Černý, David Střihavka dohrál souboj do konce a vstřelili jsme tak kontaktní branku, což nás povzbudilo natolik, že při troše štěstí se dal zápas zremizovat. Soupeř měl ale také několik šancí. Jsme rádi, že se zlepšil herní projev a že jsme byli trochu nebezpečnější směrem dopředu a uvidíme, jak to bude dál." uvedl k zápasu trenér Slavie Karel Jarolím.

SK Slavia Praha - Tottenham Hotspurs 1:2 (0:2)