Zpět na » Evropská liga » Getafe ztratilo vítězství až v nastavení

Evropská liga - Getafe ztratilo vítězství až v nastavení

Getafe ztratilo vítězství až v nastavení © marca.com - AEK - Getafe

0

13.02. - AEK zaplatilo cenu za to, že den před klíčovým utkáním Poháru UEFA s Getafe vyhodilo trenéra Lorenza Serru Ferrera. Atény se prezentovaly fotbalem bez organizace a disciplíny, přesto s Getafe na Olympijském stadiónu nakonec uhrály remízu

AEK Atény - Getafe 1:1

86´ [0 - 1] De la Red

90´ [1 - 1] I. Blanco

AEK: Moretto - Nsaliwa, Dellas, Papastathopoulos, Arruabarrena - Zikos, Kafes, Pappas (Blanco, m.82), Rivaldo - Manduca (Manú, m.66), Liberopoulos (Kallon, m.75)

Getafe: Abbondanzieri - Contra, Cata Díaz, Belenguer, Signorino - Pablo Hernández, Celestini, Casquero (De la Red, m.68), Gavilán (Cortés, m.62) - Uche (Manu del Moral, m.77), Braulio

Rozhodčí: Bertrand Layec (FRA)

Žluté karty: Zikos - Signorino, Pablo Hernández

Diváci: 15000, Sryros Louis Stadium

Obě branky utkání padly v posledních minutách. Španělé se dostali do vedení gólem De la Reda po tragické chybě obrany AEK v 86. minutě, v nastavení o čtyři minuty později však dokázal vyrovnat na konečných 1:1 Ismael Blanco.

V chladném aténském večeru se hosté z Getafe s rozmary počasí vyrovnali lépe, od začátku utkání útočili a svého soupeře zatlačili na vlastní polovinu.

První velká příležitost tak patřila celku z Madridu. Po deseti minutách hry pravé křídlo Azulones Pablo Hernandéz zpracoval dlouhý míč za obranu AEK, obránce Socratis Papastathopoulos ale stihl jeho pokus eliminovat.

Atény se začaly pomalu dostávat do tempa. Hrozily hlavně skrze brejky mladého Pappase. Na svou šanci si však domácí museli počkat až před konec první půle. Maďar Gustavo Manduca si zleva naběhl do pokutového území, jeho střela ale mířila mimo.

Na samém konci úvodního dějství převzalo iniciativu AEK, dominovalo držení míče, většina soubojů se však odehrávala bez efektu ve středu hřiště, na skóre se tak nic neměnilo.

Druhá půle začala přesně tak, jak skončila ta první. Atény byly častěji na míči, pokoušely se o rychlé brejky do obrany Getafe.

Dvě minuty po startu druhého poločasu se do velké šance dostal Rivaldo. Obdržel výtečný míč do pokutového území, ocitl se sám před Abbondanzierim, přesto svou střelu poslal nad břevno branky soupeře.

Tempo utkání jako by se ze hry vytratilo. Navíc v 59. minutě se vážně zranil hostující Gavilán. Z hřiště musel být odnesen v bezvědomí s vyztužením kolem krku. Na jeho místo poslal trenér Michael Laudrup Cortése.

Ve snaze změnit vývoj utkání vystřídal dočasný kouč AEK Nikos Kostenoglou na hřiště místo veterána Nikose Liberopoulose v 74. minutě novou posilu Mohameda Kallona. Střelec Sierra Leone toho však moc nepředvedl.

Do velké příležitosti se dostal střídající ofenzivní záložník Řeků Manu, po slibném protiútoku mu však chyběl klid v zakončení, čímž zmařil druhou největší šanci domácích v dosavadním průběhu utkání.

Pak přišla chyba AEK, kterou Getafe potrestalo. Obránce Nsaliwa ve snaze odkopnout míč po stříleném centru del Morala přihrál přesně na nohu De la Redovi, který se z blízka nemýlil a ranou po zemi do branky Morreta poslal hosty do vedení.

Atéňané se však nevzdali. Během posledních čtyř minut nastaveného času převzal fantasticky načasovanou přihrávku střídající Ismael Blanco a prostřelil Abbondanzieriho, čímž určil konečný stav utkání na 1:1.