Zpět na » Evropská liga » Villarreal v Petrohradu prohrál

Evropská liga - Villarreal v Petrohradu prohrál

Villarreal v Petrohradu prohrál © -

0

13.02. - Zenit Petrohrad si pro odvetu s Villarrealem zajistil výhodnou pozici. Španělský celek na svém hřišti porazil v mrazivém počasí 1:0

Zenit Petrohrad - Villarreal 1:0

63´ [1 - 0] P. Pogrebnyak

Zenit: Malaféev - Anyukov, Krizanac, Shirókov, Dongjin - Zyriánov, Tymoschuk, Arshavin, Šírl - Fayzulin, Pogrebniak

Villarreal: Diego López - Josemi, Godín, Gonzalo, Capdevila - Josico, Bruno (Cygan, m.81), Cazorla (Tomasson, m.74) - Cani - Nihat (Rossi, m.64), Guille Franco

Rozhodčí: Michael Weiner(GER)

Žluté karty: Anyukov, Dongjin, Pogrebniak - Cani, Capdevila

Diváci: 21000, Petrovski Stadium

Jedinou branku utkání vstřelil Pavel Pogrebniak po hodině hry. Villarreal tak nedokázal splnit svůj cíl, s kterým do Ruska jel, tedy vstřelit gól.

Brzký výkop se svěřencům trenéra Manuela Pellegriniho hodil, teplota na Petrovsky Stadium nebyla až tak nízká jako v případě pozdějšího začátku zápasu.

Chilský kouč Villarrealu nechal na lavičce Roberta Pirése a Giuseppe Rossiho, šanci dostali Guille Franco a Nihat, za nimi měl hrát jako ofenzivní záložník Cani.

Úvodní dějství bylo vyrovnané, co se týče druhého poločasu, domácí mohou jen litovat, že nevstřelili branek více, což by se jistě hodilo pro odvetu, která bude odehrána příští týden.

První šanci zápasu měli domácí, kapitán Zenitu Anatoliy Tymoschuk donutil z přímého kopu k zákroku Diega Lópeze.

Přihrávky byly na špatném hřišti obtížně proveditelné, v důsledku čehož docházelo k četným nepřesnostem.

Další příležitost patřila hostům. Nihat se zničehonic ocitl sám před Vycheslavem Malafeevem, ale střelu tureckého forvarda gólman zneškodnil.

Odpočinout hráči Zenitu nedali za oplátku ani Diegu Lópezovi. Ten musel zasahovat dvakrát v úzkém sledu za sebou, když ho otestovali Pogrebnyak a poté Fayzulin. Odpověděl i Villarreal šancí Guille Franca.

Chvíli před přestávkou se mexický reprezentant pokusil překvapit nepozorného Malafeeva, neuspěl však.

Druhá půle začala šancí Kim Dong Jina, Diego López však dobře zakročil.

To samé se mu nepovedlo zopakovat po 63 minutách hry, kdy vyběhl ve snaze přerušit přihrávku Andreie Arshavina, míč však minul a Pogrebniak dokázal dané příležitosti využít. 1:0.

Na hřiště se dostal Rossi, druhou branku ale málem přidal nabuzený Zenit, střelu Pogrebniaka na poslední chvíli zblokoval Godín.

V posledních minutách souboje mohl vedení zvýraznit Arshavin, na druhé straně spálil největší šanci hostí Joan Capdevila.