Zpět na » Evropská liga » Boleslav se ke Slavii nepřidá

Evropská liga - Boleslav se ke Slavii nepřidá

Boleslav se ke Slavii nepřidá © fkmb.cz - Ml.Boleslav - Palermo

0

20.12. - V jarní části evropských pohárů bude mít Česko jediného zástupce. Mladá Boleslav podlehla Fiorentině 2:1 a ke Slavii se ve 3. kole Poháru UEFA nepřidá.

Utkání začalo velice opatrně, Boleslav v pohodě odvracela útoky domácích. Fiorentina vážněji zahrozila až ve 21. minutě, Pižanowski však Mutua vychytal.

Ve 41. minutě netrefil po odraženém míči ze zhruba 30 metrů branku Semiolli, byla to však jen předzvěst toho, co teprve přišlo. Ve 42. minutě přišel zlomový okamžik zápasu, Procházka ve vápně fauloval Pazziniho a kopala se penalta. Tu Adrian Mutu proměnil.

Fiorentina do druhé půle vstoupila s cílem pojistit si vedení, Boleslav se však ubránila a udeřilo na druhé straně. V 60. minutě vykřesal jiskru naděje Rajnoch, trefil se střelou z 25 metrů.

O dvě minuty později přišel na hřiště Christian Vieri. Boleslav byla brankou povzbuzena, právě Vieri ale její nadšení poměrně záhy po svém příchodu na hřiště zchladil. V 67. minutě sám před Pižanowskim nezaváhal. V 71. minutě mohl definitivně rozhodnout znovu Vieri, tentokrát však přestřelil.

Z několika menších šancí už Fiorentina nic nevytěžila a vyprovodila Boleslav z pohárové Evropy výsledkem 2:1.

Fiorentina - Mladá Boeslav 2:1 (1:0)
Góly: 43. A. Mutu (pen.), 67. C. Vieri - 60. J. Rajnoch
Fiorentina: C. Lupatelli - T. Ujfaluši , D. Dainelli , P. Kröldrup , M. Pasqual - M. Donadel (52. M. Pazienza), F. Liverani , M. Gobbi - F. Semioli , G. Pazzini (62. C. Vieri), A. Mutu (77. P. Osvaldo)
Boleslav: P. Pižanowski - P. Voříšek , A. Rolko , M. Kopic , V. Procházka - T. Sedláček , J. Rajnoch , T. Hrdlička (82. D. Vaněček), V. Kalina (65. R. Holub) - A. Mendy , J. Kysela (46. I. Táborský)

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.