Zpět na » Evropská liga » Ve čtvrtek o dalších šest volných míst

Evropská liga - Ve čtvrtek o dalších šest volných míst

Ve čtvrtek o dalších šest volných míst © -

0

Líbilo se

20.12. - Ve čtvrtek zakončí Pohár UEFA svou letošní skupinovou fázi a o co hrát bude opět v několika zápasech. Tentokrát jsou na pořadu skupiny A - D.

Ve skupině A má již zajištěný postup Everton, volná jsou tedy dvě místa. Na druhém místě nyní figuruje Zenit Petrohrad, ten však bude odpočívat, musí tedy doufat, že ho jeho soupeři nevystrnadí na nepostupové příčky. Pokoušet se o to budou Alkmaar a Norimberk. Alkmaar přivítá doma Everton, tým Tomáše Galáska a Jaromíra Blažka se představí na hřišti řecké Larissy. Bavorskému mužstvu stačí k postupu v Řecku zvítězit. Pokud FCN remizuje, musí doufat, že Everton dokáže Alkmaar obrat o všechny body. Pokud zvítězí Norimberk i Alkmaar, vyřadí ze hry Petrohrad.

Ve skupině B je na programu přímý souboj o jedno postupové místo. Svedou ho Aberdeen a FC Kodaň, tým Libora Sionka. Dánský celek má lepší pozici, k postupu mu stačí i remíza. Ve vzájemném souboji se střetnou první dva týmy skupiny B Panathinaikos a Atlético Madrid. Obě mužstva už mají jistý postup. Odpočívající Lokomotiv Moskva je už ze hry venku.

Skupina C zajímá českého fanouška asi nejvíce, šance Mladé Boleslavi na postup jsou ale nevelké. Tým trenéra Ščasného musí zvítězit ve Florencii. Úkol je to sice těžký, ale ne nesplnitelný. Že v Itálii hrát dovedou ukázali fotbalisté ze středních Čech už v Palermu. Jistý postupující Villareal zajíždí do Atén. AEK stačí k pojištění postupu bod.

Zajímavá situace nastala ve skupině D. Na poslední postupové místo je ještě trojice adeptů. Norský Bergen už ve skupině dohrál a musí spoléhat na příznivou konstelaci výsledků svých soupeřů. Ti se střetnou ve vzájemném souboji. Jedná se o Stade Rennes a Dinamo Záhřeb. Dinamu zajistí postup vítězství o dvě branky, Rennes potřebuje vyhrát rovnou o tři. Jinak se bude radovat norský celek.

Více informací o skupině A naleznete ZDE.

Více informací o skupině B naleznete ZDE.

Více informací o skupině C naleznete ZDE.

Více informací o skupině D naleznete ZDE.

Kam dál?

Aleš Dvořáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ojakub - 19.12. Odpovědět

.?:. Boleslav by mohla vyhrát, ale bude to mít mrtě těžký... Smajlík 13

ojakub
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články