Zpět na » Evropská liga » Skupiny Poháru UEFA jdou do finiše

Evropská liga - Skupiny Poháru UEFA jdou do finiše

Skupiny Poháru UEFA jdou do finiše © -

0

Líbilo se

18.12. - Druhá nejprestižnější evropská klubová soutěž Pohár UEFA ukončí svou podzimní část o týden později než slavnější Liga mistrů, ve středečním programu se bude o postup bojovat ještě v několika zápasech.

Na středu jsou naplánována utkání ve skupinách E - H. Jistotu postupu má z těchto skupin šest mužstev, o stejný počet míst pro jarní 3. kolo se tedy ještě bude bojovat. Všechna utkání mají jednotný výkop ve 20:45.

Skupina E je už rozhodnutá. Ke smůle českého fanouška Sparta Praha se do jarní fáze nepodívá. Místo ní postup slaví Curych, Spartak Moskva a Leverkusen. Ve středu se bude hrát už pouze o konečná umístění ve skupině. Curych přivítá Leverkusen a už jistý poslední tým skupiny Toulouse bude bojovat o první body se Spartakem Moskva.

Skupina F je o poznání zajímavější. Jistotu postupu v ní nemá ještě ani jedno mužstvo. Na prvním místě figuruje anglický Bolton, své další účinkování už ale nijak ovlivnit nemůže, protože bude mít ve středu volno. Bude tedy čekat, jak budou hrát jeho soupeři. Největším favoritem postupu je Bayern Mnichov, který přivítá v Allianz Aréně Aris Soluň, který má stejně jako Bayern nyní 5 bodů. V očekávaném případě vítězství Bayernu ale nebude co řešit. Aris se potom bude muset spolehnout, že Braga doma nedokáže porazit CZ Bělehrad, který už je z postupové hry venku. Nastat může i situace, že mužstva na prvních čtyřech místech budou mít shodně po 6 bodech. V takovém případě bude rozhodovat celkové skóre.

Ve skupině G má jistotu postupu ve středu odpočívající Tottenham. O zbylá dvě místa se poperou Anderlecht, Getafe a Hapoel Tel Aviv. Nejlépe je na tom Getafe, které doma přivítá Anderlecht. Hapoel potřebuje, aby Getafe zvítězilo nad Anderlechtem, a k tomu musí ještě porazit dánský Aalborg.

Ve skupině H je volné jedno postupové místo. Jistotu mají Bordeaux a Helsinborg. Právě švédské mužstvo má ve středu volno, Bordeaux jede na půdu Panioniosu Atény, který je jedním z mužstev aspirujícím na třetí postupové místo. Tím druhým je Galatasaray Istanbul. Ten doma přivítá poslední tým tabulky, Austrii Vídeň.

Ihned po odehrání 5. kola skupin Poháru UEFA se uskuteční i los. Ten je naplánován na pátek 21. prosince ve 13:00 v Nyonu. Losovat se bude jak 3. kolo, tak rovnou i osmifinále. Kromě Poháru UEFA proběhne i los Ligy mistrů.

Více o skupině E naleznete ZDE.
Více o skupině F naleznete ZDE.
Více o skupině G naleznete ZDE.
Více o skupině H naleznete ZDE.

Kam dál?

Aleš Dvořáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články