Zpět na » Evropská liga » Boleslav se chystá na Fiorentinu

Evropská liga - Boleslav se chystá na Fiorentinu

Boleslav se chystá na Fiorentinu © fkmb.cz - Ml.Boleslav - Palermo

0

Líbilo se

17.12. - Fotbalisté Mladé Boleslavi ještě jako jediní z Gambrinus ligy nemají zimní přestávku. Ve čtvrtek je totiž čeká důležitý souboj Poháru UEFA ve Florencii.

Na dnešní trénink v mrazivém počasí se dostavili všichni hráči kromě nemocného Poláčka. Hráči museli trénovat na umělém povrchu, protože přírodní trávník byl příliš zmrzlý. "Přírodní tráva byla zmrzlá a nechtěli jsme riskovat zranění," komentoval změnu povrchu kouč Zdeněk Ščasný.

Značnou část tréninku fotbalisté věnovali nácviku standardních situací, zejména potom rohových kopů. Až na nemocného Poláčka mužstvo odletí ve středu do Itálie kromě dlouhodobě chybějících v kompletním složení. Ve výpravě bude i Marek Matějovský, přestože nemůže hrát kvůli disciplinárnímu trestu. Evropské poháry nemůže hrát Jiří Mašek, protože není zapsán na "evropskou" soupisku.

Na tréninku se objevili i čerstvě uzdravení hráči Riegel, Dittrich, Ševinský, Tomáš Brezinský a brankář Miller. Ten by měl nastoupit do zimní přípravy naplno. Nyní ještě míč do rukou chytat nemůže. "Ještě to nejde, ale přes svátky palec rozhýbu a zimní přípravu začnu naplno bez omezení", prozradil Miller.

Objevily se i nové neokoukané tváře. Z juniorky zimní přípravu a áčkem absolvuje Jiří Schubert a své štěstí v Boleslavi zkouší Gruzínec George Ganugrava. Přestože je mu teprve devatenáct let, patří do gruzínského reprezentačního výběru. Nedávno neuspěl na testech v Anglii. "Vypadá dobře a chtěl bych jej do zimní přípravy," prozradil kouč Ščasný. Mladíkovým současným působištěm je FC Zestafoni, momentálně druhý tým gruzínské ligy.

Ve zvláštní situaci je záložník Petr Voříšek, který se po zápase ve Florencii vrací na Spartu, která si jej stáhla z hostování. "Jsem hráčem Sparty a musím respekotvat její stanovisko," komentoval Voříšek. "Naděje je vždycky nějaká a ve Florencii se může stát podobný zázrak, jako v Palermu. A to i bez Matějovského ,jehož absence je pro nás velká ztráta," odhaduje Voříšek šance Boleslavi. i

Kam dál?

Aleš Dvořáček / FotbalPortal.cz, fkmb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
kajass - 19.12. Odpovědět

live tv přenos pouze na http://livescore.webgarden.cz

boleslavak - 18.12. Odpovědět

no nevim jetli to zvládnou i bez matejovskýho ale mozné je vsecko boleslav do tohoooooooooooooooooo!

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články