Zpět na » Evropská liga » Sparta v pohárech končí

Evropská liga - Sparta v pohárech končí

Sparta v pohárech končí © -

0

06.12. - Úřadující český mistr Sparta Praha ztratil šanci na postup do jarní fáze Poháru UEFA. Může za to jeho prohra na hřišti Leverkusenu.

Sparta potřebovala k udržení postupových nadějí minimálně remízu, lepší by však pro ni bylo vyhrát. Největší šanci Sparta měla v 8. minutě, kdy si málem vlastní gol dal obránce Leverkusenu Castro. Bezbrankový stav vydržel až do přestávky.

Po přestávce byla hra vyrovnaná, v 60. minutě se navíc nechal vyloučit Ramelow, vyhlídky Sparty v tu chvíli nevypadaly špatně. V 71. minutě však Friedrich z rohového kopu poslal Spartu pro letošní rok z pohárové Evropy ven. Šanci na zvrácení nepříznivého vývoje měl ještě Horváth, brankář Adler však byl na svém místě.

V druhém zápase skupiny E porazil Spartak Moskva Curych 1:0, na vyřazení Sparty už to však žádný vliv nemělo. Do 3. kola Poháru UEFA ze skupiny E tedy postupují Spartak, Curych a Leverkusen.

Bayer Leverkusen - Sparta Praha 1:0 (0:0)

Gól: 71. Friedrich, ČK: 60. Ramelow (Leverkusen), 17 771 diváků