Zpět na » Evropská liga » Boleslav – AEK Athens 0:1 (0:0)

Evropská liga - Boleslav – AEK Athens 0:1 (0:0)

Boleslav – AEK Athens 0:1 (0:0) © fotbalportal.cz - FK Mladá Bolselav - AEK FC

0

06.12. - Fotbalisté Mladé Boleslavi doma podlehli řeckému týmu AEK Athény 0:1 a zkomplikovali si tak postup ze skupiny. Jedinou branku utkání vstřelil v první minutě druhého poločasu Nsaliwa.

V prvním poločase se hrál oboustranně opatrný fotbal. Oba soupeři se snažili neudělat vzadu chybu a vyčkávat na tu soupeře. Prvních dvacet minut se hrálo převážně ve středu hřiště. Optickou převahu měli domácí ale pokud se snažil dostat do šance, většinou centrovanými míči ze stran, které ovšem končili v rukou pozorného Moretta. Ten si také poradil s pokusem Kyseli a střelou Matějovského. Poté zahrozil jen hlavičkou Řezníček, ale i tu zkrotil pozorný Moretto. Na druhé straně se prezentoval několikrát střelbou Rivaldo, ale jeho pokusům chyběla razance. Stejně tak střele Bonfima z 35. minuty.
To bylo vše v prvním poločase.

Kdo přišel pozdě na ten druhý, přišel o jediný gól utkání. Manduca přišel, viděl a zvítězil. Jelikož poté co přišel na hřiště prošel po levé straně, nacentroval do vápna kde našel hlavu Nsaliwa který poslal hosty do vedení.

Domácí to nezarazilo a snažili se o vyrovnání. Jenže jim vázla finální přihrávka. Nakonec mohl trenér domácích oplatit soupeři stejnou mincí. Na hřiště poslal Táborského, který mohl záhy vyrovnat. V 61. minutě utekl po levé straně Mendy a poslal polovysoký centr do šestnáctky soupeře. Zde nabíhal Táborský který z první o metr minul Morettovu branku.

Tlak Boleslavi vyhovoval Řekům. Ti podnikali rychlé brejky a jeden takový mohl skončit gólem. Dellas našel Manua, ten vystřelil, Pižanowski jeho střelu pouze srazil za sebe a na brankové čáře hasil odkopem Procházka.

Domácí cítili šanci a tak se dál snažili o vstřelení vyrovnávací branky. Ale jak je již tradicí, opět spalovali jednu šanci za druhou. Nejprve Hrdlička vyprášil pumelicí rukavice Morettovi. Poté střídající Holub orazítkoval týč a aktivní Táborský nechal vyniknout opět brankáře AEK. Vše dokonal Mendy který v probíhající 87. minutě trefil ve slibné šanci pouze břevno.

Domácím už se nepodařilo vyrovnat a tak budou muset ve svém posledním vystoupení ve skupině C porazit italskou Fiorentinu na jejím hřišti. Cokoli jiného by znamenalo vyřazení.

Ohlasy trenérů po zápase:

Domácí trenér Zdeněk Ščasný:
"V našich silách bylo určitě AEK porazit. Pokud né porazit, minimálně neprohrát. Z toho to důvodu, se mi vůbec nemluví lehce," zalitoval domácí trenér Ščasný.

O inkasovaném gólu:
"Byla to naše jediná velká chyba v tomto zápase, za kterou jsme draze zaplatili. Bohužel jsme se na začátek druhé půle nesoustředili tak jak sem měli. Ale nebyla to týmová chyba, šlo o pochybení jednotlivce," řekl Ščasný.

Hostující kouč Lorenzo Serra Ferrer měl důvod k radosti:

"Zápas jsme odehráli velmi dobře, pouze v posledních dvaceti minutách nás soupeř přehrával. Naštěstí jsme to dokázali ustát," pronesl hostující kouč Lorenzo Serra Ferrer.

FK Mladá Boleslav - AEK Athény 0:1 (0:0)

Branka: 46. Nsaliwa
Rozhodčí: Verbist - Vromans, Gerard (Belgie)
ŽK: Řezníček, Kysela, Matějovský - Arruabarrena, Geraldo, Tozser
Diváci: 4670

Boleslav: Pižanowski - Voříšek, Procházka, Kopic, Hrdlička - Sedláček (76. Holub), Rajnoch, Matějovský, Kysela (63. Vaněček) - Řezníček (54. Táborský), Mendy

AEK: Moretto - Silva, Dellas, Arruabarrena, Regufe - Nsaliwa, Tözsér, Bonfim (75. Da Silva), Rivaldo (89. Papastathopoulos) - Blanco (46. Manduca), Liberopoulos