Zpět na » Evropská liga » Boleslav hostí AEK

Evropská liga - Boleslav hostí AEK

Boleslav hostí AEK © fotbalportal.cz - FK Mladá Bolselav - AEK FC

0

05.12. - Dnes večer pokračuje další kolo Poháru UEFA a v něm i český zástupce Mladá Boleslav. Ta se pokusí navázat na výhru ve švédském Elfsborku 3:1, kterou se vrátila do hry o postup ze skupiny C. Nyní ji čeká soupeř zvučného jména, AEK Athény v čele s Brazilcem Rivaldem.

Mladá Boleslav dnes na svém stadionu přivítá aktuálně první tým řecké ligy AEK Athény.

Hosté přijedou do Mladé Boleslavi posilněni ligovou výhrou na hřišti Aris Soluň 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 81. minutě veterán Rivaldo. AEK vede tabulku o tři body před úhlavními rivaly Panathinaikosem na druhém a Olympiakosem na třetím místě řecké ligy.

Zato domácí pouze remizovali se Slávií na Strahově 1:1, kdy Boleslav poslal do vedení ve 30. minutě Rajnoch, za domácí vyrovnával v 60. minutě Pudil, ovšem to již hosté dohrávali bez vyloučeného Hrdličky. Boleslavským proto náleží nelichotivá desátá pozice se ztrátou propastných čtrnácti bodů na vedoucí Slávii a s pouhými čtyřmi výhrami na kontě z patnácti kol.

Co se týká tabulky Poháru UEFA, Mladá Boleslav je nyní se třemi body za jednu prohru a jednu výhru na třetím místě skupiny C. Její dnešní soupeř má body dva - za dvě remízy a nachází se na nepostupové čtvrté pozici. Oba celky mají shodně odehraná dvě utkání a pokud se Boleslavským dnes podaří zvítězit, zajistí si tím postup do jarní fáze Poháru UEFA.

Oba trenéři se na tiskové konferenci shodli, že je to pro ně klíčové utkání podzimu.

Španělský kouč na lavičce řeckého giganta Lorenzo Serra Ferrer pronesl toto: "Bude to těžký zápas, něco jako finále o postup do další fáze Poháru UEFA a proto chceme v Mladé Boleslavi vyhrát."

Domácí trenér Zdeněk Ščasný prohlásil, že pokud tým v zápase uspěje, bude to pro něj historická událost a netajil se tím, že utkání vnímá, jako zápas roku. „Středeční zápas s AEK považuji za naprosto klíčový, neboť může rozhodnout, že uděláme historický úspěch pro Mladou Boleslav. Únava mě nezajímá a věřím, že do zápasu dají hráči všechno, co v nich je a že je fanoušci podpoří a zároveň budou v průběhu důležitého utkání trpěliví,“ prohlásil Ščasný.

„V lize jsme na tom špatně a když se ohlédnu po svém krátkém působení v Boleslavi, špatně jsme odehráli pouze zápas v Plzni, ale ostatní snesly přísné měřítko a považuji je za kvalitní navzdory tomu, že se některá nepovedla výsledkově,“ dodal.