Zpět na » Evropská liga » UEFA žádá Interpol o prošetření šestadvaceti utkání

Evropská liga - UEFA žádá Interpol o prošetření šestadvaceti utkání

UEFA žádá Interpol o prošetření šestadvaceti utkání © -

0

Líbilo se

01.12. - Fotbalová Evropa možná stojí na pokraji obrovského skandálu. Zástupci UEFA poprosili Interpol o vyšetření pětadvaceti utkání pohárových soutěží a jednoho mezinárodního zápasu, u nichž existuje podezření z korupce kvůli sázení. Za vším se údajně skrývá asijská mafie a na některých zápasech podle deníku der Spiegel podvodníci vydělali až dva miliony eur. Na tyto utkání upozornily společnost UEFA především velmi podezřelé sázky.

Mělo by se jednat o dvanáct zápasů předkola a dvě utkání hlavní fáze poháru UEFA, dále o tři souboje předkola Ligy mistrů, osm střetnutí v poháru Intertoto a jeden duel kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2008. Z toho patnáct zápasů bylo údajně odehráno v letošní sezóně a zbývajících jedenáct v letech 2005 až 2006. Všechna tato utkání se prý týkají týmů z východní Evropy, především Bulharska, Chorvatska, Srbska a Gruzie.

Vše potvrdil agentuře DPA i prezident UEFA Michel Platini:"Ano, tyto zápasy jsou vyšetřovány, se vším nám pomáhá Interpol. Musíme fair play ve fotbale chránit jak to jen jde, klidně bych za to i platil." Sám Platini chce kvůli boji s korupcí založit evropskou sportovní policii.

"Pokud se ukáží podezření UEFA jako oprávněné, nejspíš nás čeká největší skandál v historii fotbalu. Vždyť mezi údajně ovlivněnými zápasy figurují střetnutí v Lize mistrů, poháru UEFA či v kvalifikaci mistrovství Evropy!", řekl bývalý policejní důstojník a bývalý člen speciální komise anglické Fotbalové asociace Graham Bean.

Interpol nejspíš již brzy přinese další nové poznatky k této záležitosti, o nichž Vás samozřejmě budeme nadále informovat.

Jakub Skřivan / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Palike - 02.12. Odpovědět

Trochu od veci, ked si pustim fifu08, tak mi naskoci cierna obrazovka a nic, co mam robit?

Beckhi - 02.12. Odpovědět

To zalezi na mnoha faktorech. Jakej mas PC, jesli mas originalku apod... Jesli chces nejaky patche tak se podivej na Gaming sekci, par opravdu dobrych tam najdes.

Beckhi
Palike - 02.12. Odpovědět

Ale to mi uz ani nepojde?

Košty - 02.12. Odpovědět

Já už se to mu nedivím, když se vrátíte třeba k tomu sázení a Davyděnkovi, tak už mě nic nepřekvapí, aspoň že se nejedná o týmy západní a střední Evropy Smajlík 10 Smajlík 18

Košty
- 02.12. Odpovědět

dneska uz nexistuje sport ktery je cisty Smajlík 7 kde sou prachy tak je to jasny Smajlík 7 UEFA je taky podplacena

KaPi - 02.12. Odpovědět

S tou UEFOU bych to tak nepřeháněl... Myslím, že tam bude většina čistá!

KaPi
Člen Fotbalportal.cz - 01.12. Odpovědět

Ty krááávo....no, možná se konečně ukáže, že sport jak ho známe v dnešní době už o sportu není, to je jen zástupný modul Smajlík 15

KaPi - 01.12. Odpovědět

No, tak dámy a pánové, to je teda síla! Smajlík 19

KaPi
Reklama
Reklama
Nejnovější články